Українці з початку року встановили більше 200 сонячних станцій

13:56, 10 травня 2017
Альтернативна енергетика
482 0

З початку року кількість сонячних панелей, які встановили приватні домогосподарства, зросла на 18%, а їхня загальна потужність – на 20%.

1300 сімей фактично повністю забезпечують свої потреби в електроенергії завдяки енергії сонця / фото saee.gov.ua

В Україні спостерігається позитивна динаміка попиту на сонячні панелі з боку населення. У I кварталі 2017 року ще 200 родин встановили приватні сонячні електростанції загальною потужністю 3,4 МВт, як повідомляється на сайті Державного агентства енергоефективності та енергозбереження України.

«За даними нашого моніторингу, з початку року кількість сонячних панелей, які встановили приватні домогосподарства, зросла на 18%, а їхня загальна потужність – на 20%. Такий всезростаючий попит на «чисту» енергію зумовлено запровадженим ще у 2015 році Законом України № 514-VIII та прив’язаним до курсу євро «зеленим» тарифом на закупівлю електроенергії, виробленої сонячними установками потужністю до 30 кВт. Завдяки цьому тарифу родини можуть продавати надлишок виробленої «чистої» енергії у мережу, а отже – заробляти на цьому», – повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Читайте такожУкраїнський інвестор почав будівництво сонячної електростанції у Чорнобильській зоні

Голова Агентства також нагадав, що домогосподарства, які встановили сонячні панелі у 2017 році, можуть реалізувати надлишок згенерованої електроенергії в мережу за ціною 18,09 євроцента за 1 кВт*год.

«Ми вчергове переконуємося у дієвості розробленого спільно з Держенергоефективності Закону України №514-VIII від 04.06.2015 року. Він став потужним стимулом для родин долучатися до альтернативних джерел енергії. З початку дії цього Закону попит на «сонячну» електроенергію щоквартально зростав на 40-50%, а інколи й на 70%. На сьогодні вже більше 1300 сімей фактично повністю забезпечують свої потреби в електроенергії завдяки енергії сонця та ще й щомісяця мають чималий заробіток», - прокоментував Голова Агентства.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter