Ілюстрація / REUTERS

Від передньої частини льодовика Пайн-Айленд у Західній Антарктиді відколовся величезний айсберг.

Читайте такожУ Східній Антарктиді через зміни клімату почали засихати рослини (відео)

Журналісти Gizmodo відзначають, що площа крижаної брили становить "115 квадратних миль, тобто в п'ять разів більше Манхеттена", передає Новое время. У звичних нам одиницях виміру розмір айсберга дорівнює 300 кв км. Для порівняння, площа Запоріжжя складає 278 кв км, а Харкова - 350.

"Що особливо примітно в цій події, так це те, що частота утворення айсбергів, схоже, збільшується. У 2000-х роках події такого масштабу відбувалися приблизно кожні п'ять років. Але з 2013 року було вже чотири події, в тому числі в минулому році", - розповів експерт з дистанційного зондування криги Стів Лермітт з Університету в Делфті.

Те, що відбувалося на льодовику Пайн-Айленд в останні роки, може бути ознакою того, що потік айсбергів зростає, а сам льодовик катастрофічно зменшується. Супутникові знімки, зібрані Лерміттом, показують, що передня частина льодовика повільно сповзала в океан протягом десятиліть, перш ніж почати різко руйнуватися в останні роки. За рахунок цього льодовик Пайн-Айленд став найшвидше танучим льодовиком на Землі.

"Зміни в Пайн-Айленд з точки зору втрати маси і танення шельфового льодовика, мабуть, більш важливі для майбутнього підвищення рівня моря, ніж які-небудь інші, оскільки ця область є однією з потенційних гарячих в прямому сенсі слова точок в Антарктиді", - сказав Лермітт.

Дослідники відзначають, що товщина льоду на Пайн-Айленд також зменшується, зі швидкістю приблизно метр в рік.