этот материал доступен на русском

В Антарктиді через вплив підземної радіації розтанув гігантський масив льоду

05:08, 16 листопада 2018
Клімат
4480 0
Ілюстрація / REUTERS

Вчені виявили, що з південного полюсу зникла частина льоду, більша за розміром, ніж штат Род-Айленд (площа 4000 кв.км), і вважають, що у всьому винна незвична, раніше невідома гаряча точка, яка працює на радіоактивному камінні і нагрітій воді.

Дослідники з Британських антарктичних досліджень (British Antarctic Survey) опублікували свої відкриття у виданні Scientific Reports. Про це пише "Голос Америки".

Вчені повідомили про місце, де утворюється незвичайна кількість геотермального тепла. Це джерело тепла розтоплює лід над собою, що у свою чергу спричиняє сходження шарів льодовикового щита.

Читайте такожУ Східній Антарктиді через зміни клімату почали засихати рослини (відео)

Виявляється, геотермальне тепло було результатом «радіогенних гранітоїдів» – або гарячого, радіоактивного каміння – і гарячої води, яка закипає на глибині. Після розтоплення льоду вода стікає і заповнює підльодовикові озера.

«Процес танення, який ми спостерігаємо, ймовірно триває протягом тисяч, а може навіть і мільйонів років і безпосередньо не сприяє зміні льодовикового покриву, – сказав Том Джордан з British Antarctic Survey та провідний автор дослідження. – Проте в майбутньому додаткова вода в крижаному шарі може зробити цей регіон більш чутливим до зовнішніх чинників, таких як зміна клімату».

Висновки, зауважують дослідники, вказують на те, що може бути багато інших локалізованих джерел геотермального тепла, про які ми ще не знаємо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter