Вчені назвали перепади температури більш смертоносними, ніж СНІД

11:11, 15 липня 2015
Клімат
1069 0

Глобальне потепління збільшує кількість смертей від температурних перепадів, і навіть більш м'які зими не здатні знизити цей ефект.

www.trthaber.com

Вчені з'ясували, що підвищення середньої річної температури на один градус вбило на один відсоток більше людей, тоді як одночасне потепління взимку врятувало лише 0,6 відсотка жителів сходу США з 2000 по 2008 рік. Нове дослідження представлено в журналі Nature Climate Change, передає Lenta.ru.

Епідеміолог Джоел Шварц з Гарварду спробував виключити фактори, які впливають на чистоту результатів більшості досліджень в області смертності від екстремальних погодних явищ. Фіксуючи кількість смертей в період аномальної спеки дуже важко сказати, померли пацієнти через неї або через загострення своїх давніх хвороб.

Шварц розрахував середні зимові і літні температури в кількох містечках Нової Англії за 2000-2008 роки, а також взяв дані по смертності в тих же місцях.

Читайте такожВ Україні очікується дощове літо – синоптик

Вчені з'ясували, що м'які зими не компенсують смертності від спеки, що посилювалася в літній період. Крім того, несподівані перепади температури виявилися більш смертоносними, ніж тривала спека чи мороз. У США від них помирає більше людей, ніж від вірусу СНІДу — близько 25 тисяч чоловік щорічно, стверджує Шварц.

«Організм людини адаптується. Але коли температура скаче туди-сюди, пристосуватися не виходить», — зауважив Шварц.

У травні 2015 року було представлено інше велике дослідження на дану тему. Вчені розглянули близько 74 мільйонів смертей, що сталися в 13 країнах світу з 1985 по 2012 рік та розрахували, що 7,3 відсотка пов'язані з холодною погодою і лише 0,4 відсотка — з жаркою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter