В ООН хочуть надавати статус біженця жертвам стихійних лих

Питання надання статусу біженця людям, вимушеним покинути свої будинки через урагани, повені чи посуху знову підняли на конференції ООН зі зміни клімату, яка проходить у Бонні.

Підвищення рівня моря і шторми, посухи та землетруси змушують людей покидати рідні місця та рятуватися втечею. На щорічній конференції ООН зі зміни клімату в Бонні обговорюється можливість надання їм статусу біженця, повідомляє центр новин ООН.

"Ця ідея обговорюється вже багато років. У 2011 році країни намагалися підняти питання запровадження нового статусу в рамках Управління ООН у справах біженців. Але деякі держави були абсолютно до цього не готові", - заявила представник Управління ООН у справах біженців Марін Френк.

Читайте такожРівень світового океану ризикує піднятися майже на 3 метри до 2100 року

"У міжнародному праві статус біженців визначається відповідно до Конвенції про біженців 1951 року. В ній чітко сказано, що мова йде про осіб, які стали жертвами переслідувань. У цьому контексті люди, переміщені в результаті змін клімату, не підпадають під нинішнє визначення поняття "біженець", - уточнила Марін Френк.

Вона додала, що як в 1951 році, так і в 2011 році, ще ніхто не очікував, що глобальна криза біженців досягне нинішніх масштабів.

За даними норвезької Ради з біженців, тільки в період з 2008 по 2016 рік понад 25 мільйонів осіб були змушені покинути рідні місця в результаті стихійних лих. Найбільше число "кліматичних біженців" припадає на п'ять острівних країн світу: Куба, Фіджі, Філіппіни, Тонга і Шрі-Ланка.

"Наприклад, в цей сезон ураганів на Кубі переміщеними особами стали 1,7 мільйона осіб - це 15 відсотків усього населення острова", - заявила представник Організації по боротьбі з бідністю Oxfam в Домініканській Республіці Каміла Мінерва в ході прес-конференції в Бонні.

Читайте такожСирія заявила про намір приєднатись до Паризької кліматичної угоди

Вона зазначила, що представники найбідніших громад стають вимушеними переселенцями в п'ять разів частіше, ніж члени інших громад, теж постраждалих від природних катастроф.

За оцінками ООН, до 2050 року близько одного мільярда людей, що живуть в найменш розвинених країнах, покинуть свої домівки через повені і засуху.

Учасники конференції з клімату в Бонні обговорюють роль держав, регіональних і міських влад і приватних кампаній у боротьбі зі зміною клімату, а також необхідність реалізації принципів Паризького угоди і прискорення темпів переходу на енергетику без вуглеводнів.

За даними Програми ООН по навколишньому середовищу, за нинішніх темпів зниження парникових викидів в найближчому майбутньому багато острівних держав загинуть, а життя в найбільш посушливих районах планети стане нестерпним. Відповідно, кількість "кліматичних біженців" буде стрімко зростати.

Як повідомляв УНІАН, конференція Рамкової конвенції ООН про зміну клімату відкрилася в Бонні 6 листопада і триватиме два тижні.