Українські полярники несподівано зустріли пінгвінів / Facebook. Національний антарктичний науковий центр

На українській антарктичній станції «Академік Вернадський» спостерігають неочікуване повернення пінгвінів дженту, які покинули її околиці у травні.

Читайте такожІмператорських пінгвінів в Антарктиді виявилося на 20% більше, ніж вважалося

Як повідомляє у Facebook «Національний антарктичний науковий центр», ще в кінці травня останній пінгвін покину станцію і поплив у більш теплі місця, адже в Антарктиді наразі розпал зими. Пінгвіни є типовими мешканцями острову Галіндез, де розташована станція. Але вони мешкають там у всі сезони, крім зими. 

Тепер же на станції зафіксували п’ять пінгвінів, які несподівано для цієї пори року повернулися.

Facebook

«За словами біолога 25-ої української антакртичної експедиції Александра Салганського, зазвичай масове повернення пінгвінів на острів спостерігається у другій половині жовтня (відповідає квітню у нашій півкулі). У попередні роки острів взимку був майже весь скутий кригою, зими були сніжні і люті, але цього року зима видалась аномально теплою», – йдеться у повідомленні.

Facebook
  • Довідка УНІАН. Академік Вернадський - єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює цілий рік і є метеорологічною та географічною обсерваторією.
  • Зміна клімату є одним з головним викликів, що стоять перед людством у ХХI столітті. За оцінками науковців, вже сьогодні тисячі людей по всьому світу гинуть від згубних наслідків кліматичної кризи, але офіційне документування смертей не враховує вплив цих масштабних екологічних катастроф.
  • На думку експертів, вже до 2050 року близько 80% мегаполісів на планеті матимуть інший клімат.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram