Громадянам Бельгії роздаватимуть таблетки з йодом для профілактики впливу радіації

16:12, 16 листопада 2017
Ядерні відходи
387 0

Враховуючи відносно невеликі розміри території Бельгії та розташовані на ній шість АЕС, під це рішення підпадають практично всі бельгійці.

Иллюстрация REUTERS

Уряд Бельгії схвалив новий план ядерної безпеки, який передбачає процедури підготовки до надзвичайних ситуацій, кризового управління та моніторингу, передає ЄвроПравда з посиланням на Le Soir.

Читайте такожВнаслідок пожежі на ТЕС біля Брюсселя у повітря потрапили токсичні речовини Одним з пунктів плану є видача таблеток йоду в якості профілактики (не чекаючи, очевидно, інцидентів на АЕС) всім, хто живе в радіусі 100 км навколо АЕС, а не в радіусі 20 км, як це відбувається в даний час.

Враховуючи відносно невеликі розміри території Бельгії та розташовані на ній шість АЕС, під це рішення підпадають практично всі бельгійці.

Таблетки призначені для запобігання раку щитовидної залози у разі радіоактивного забруднення.

ЗМІ повідомляли, що бельгійські АЕС були пріоритетною ціллю для терористів, які вчинили теракти 22 березня в Брюсселі. Прокуратура цю інформацію не підтвердила.

Влада німецького міста Аахен, яке знаходиться на кордоні із Бельгією, готується видавати місцевим жителям таблетки з йодом на випадок аварії на бельгійській атомній електростанції "Тіанж".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter