этот материал доступен на русском

Вчені допустили штучне охолодження Землі для боротьби з глобальним потеплінням

20:14, 12 березня 2019
Зменшення викидів
1168 0
Вчені пропонують не відкидати можливість штучного охолодження планети  / snegidhi.com

Прийнято вважати, що спроби побороти глобальне потепління за допомого так званої сонячної геоінженерії може спричинити інші кліматичні проблеми. Зокрема, це може порушити закономірності в процесах, які приводять до опадів і виникнення штормів у деяких частинах Землі.

Однак, новий аналіз намагається розвіяти ці страхи, пише The Guardian. Згідно з ним, охолодження планети наполовину не призведе до збільшення інтенсивності тропічних циклонів чи погіршення ситуації з доступом до питної води, а також до виникнення екстремальних температур чи дощів. Лише деякі частини світу відчують посилення наслідків кліматичних змін на 0,4%.

Читайте такожВчені стверджують, що фритюрниці можуть допомогти у боротьбі із глобальним потеплінням

Багато кліматологів застерігали, що охолодження Землі, але збереження двічі більшої кількості вуглекислого газу в атмосфері, ніж було до індустріальної ери, може поставити деякі регіони під загрозу. Один з вчених, який прочитав новий аналіз, сказав виданню, що він не достатньо переконливий, щоб виправдати сонячну геоінженерію. Метод передбачає штучне розпилення в атмосфері діоксиду сірки, щоб затулити планету від сонячного тепла і таким чином охолодити її. Однак, за його словами, це небезпечний спосіб.

Деякі групи захисників довкілля наголошують, що розмови про покладання на сумнівну технологію може підірвати реальні зусилля для скорочення кількості вуглекислого газу в атмосфері від ТЕЦ і автомобілів.

Однак, співавтор нового аналізу – професор Гарвардського університету Девід Кейт, наполягає, що не варто відкидати геоінженерію як рішення остаточно.

Читайте такожУ ЄС посилили норми викидів вуглекислого газу для нових автомобілів з 2030 року

«Я не кажу, що ми точно знаємо, що це спрацює і нам потрібно це зробити зараз. Безумовно, я проти розгортання таких дій негайно. Надто багато невизначеності», - сказав він.

Однак, він додав, що мета його аналізу в тому, щоб вказати на «вірогідність того, що сонячна геоінженерія може дійсно значною мірою скоротити кліматичні ризики у найбільш уразливий момент».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter