Екологи пропонують створити зону для червонокнижних сивучів

16:34, 23 листопада 2015
Порятунок видів
399 0

Камчатська крайова громадська екологічна організація «КамЧа» звернулася до губернатора Камчатського краю РФ з проханням розглянути можливість надання статусу особливої охоронюваної природної території ділянки землі на території колишніх причалів Моховского рибокомбінату в Петропавловську-Камчатському.

Лежбище сивучей / skr.su

Там вже більше 30 років знаходиться сезонне лежбище рідкісних морських ссавців — сивучів, занесених в Червону книгу Росії і в Червону книгу Камчатки.

Це унікальне природне явище світового рівня, коли в міській межі зникаючі тварини влаштовують своє ліжбище, пише pressa41.ru.

Читайте такожКамчатські екологи намагаються врятувати червонокнижних тюленів

Протягом двох років на даній території, розташованої між двома діючими рибокомбінатами (ТОВ «Петропавловськ-Камчатський рибоконсервний завод» і ТОВ «Аквафіш»), в декількох десятках метрів від лежбища сивучів і менш ніж в 500 метрах від житлових будинків, незаконно влаштований вугільний термінал. ТОВ РК «Алаід» на непристосованому для цих цілей причалі займається перевантаженням і складуванням вугілля (небезпечного вантажу).

Дана компанія вже була оштрафована за порушення природоохоронного законодавства в 2014 році, однак 5-6 листопада 2015 року на причалі знову було вивантажено близько 5 тисяч тонн вугілля з суховантажу «Партизан».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter