На Мадагаскарі відкрили новий вид карликових лемурів

12:38, 15 січня 2018
Порятунок видів
841 0

Тварина отримала назву Cheirogaleus grovesi – карликовий лемур Гровса — на честь австралійського приматолога Коліна Гровса. Довжина тіла звіра становить 17 см, довжина хвоста – 28 см.

Новий вид карликових лемурів відкрили на Мадагаскарі американські вчені.

Вигляд був описаний в журналі Primate Conservation.

Тварина отримала назву Cheirogaleus grovesi – карликовий лемур Гровса — на честь австралійського приматолога Коліна Гровса. Довжина тіла звіра становить 17 см, довжина хвоста – 28 см. Як і в інших лемурів, у нього великі очі і сильні чіпкі пальці. Ці лемури живуть у південно-східній частині острова і були виявлені у двох національних парках, Раномафана і Андрингітра. Вони селяться в тропічних лісах і харчуються в основному фруктами.

Читайте такожВчені відкрили одразу 18 нових видів павуків-канібалів

Відкрити новий вид вдалося завдяки ДНК-аналізу. Деякі види лемурів дуже схожі зовні, тому аналіз геному є найбільш надійним способом визначення видової приналежності. У ході дослідження вчені порівняли нові зразки ДНК з зібраними в 2014-2015 роках. Дослідники відзначають, що найближчим часом, можливо, будуть відкриті й інші види. Багато видів лемурів знаходяться під загрозою зникнення. Охоронний статус Cheirogaleus grovesi поки невідомий.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter