У Києві можуть заборонити поліетиленові пакети

13:12, 12 квітня 2018
Сміття
1457 0
lajulah.com

Читайте такожБрюссель з 1 вересня запровадив заборону на одноразові пластикові пакети

В проекті зазначається, що в якості альтернативи пропонується використовувати паперові пакети, повідомили у прес-службі Київради. "Відповідно до проекту рішення, Київрада рекомендуватиме суб'єктам господарювання сфери торгівлі і послуг пропонувати покупцям альтернативу одноразовим поліетиленовим пакетам. Це можуть бути біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо", - повідомили у прес-службі відомства.

Там нагадали, що в багатьох країнах вже ухвалені або розробляються законодавчі акти, які забороняють використовувати полімери. Натомість споживачам пропонують паперові пакети, які повністю безпечні для людини. У Франції на законодавчому рівні повністю відмовилися від поліетилену - магазинам дали тримісячну відстрочку, аби закупити паперові пакети та полотняні сумки.

"У масштабах ЄС щороку в сміттєвому відрі виявляють 8 млрд пакетів. В середньому громадянин ЄС використовує близько 200 поліетиленових пакетів в рік, як правило, тільки один раз. Багато з цих пакетів пізніше виявляються в світовому океані з катастрофічними наслідками для морської фауни, оскільки поліетилен практично не розкладається і не перетравлюється. Крім того, вони збираються течіями в величезні "сміттєві плями" площею в кілька сотень тисяч квадратних кілометрів", - розповів автор проекту Костянтин Яловий.

Він запропонував на державному рівні заборонити використання та продаж поліетиленових пакетів. Тому рішення Київради, якщо його підтримають депутати, матиме рекомендаційний характер.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter