Пластикове сміття перевищить кількість риби в морі вже до 2050 року - вчені

23:36, 22 січня 2016
Сміття
662 0

Останнє дослідження, проведене Ellen MacArthur Foundation, дуже наочно демонструє останні дані: у наші водойми потрапляє приблизно один самоскид пластика кожної хвилини.

REUTERS

Дослідження, опубліковане на Всесвітньому економічному форумі, стверджує, що 32 відсотки всіх пластмасових виробів, створених на Землі, знаходяться там, де вони не мають бути, а саме - засмічують водні шляхи і океани світу. Про це повідомляє Facepla.net з посиланням на Aljazeera.com.

Більш того, кількість пластикового сміття на Землі зростає із загрозливою швидкістю. На підставі прогнозів, за оцінками вчених, пластикове сміття перевищить кількість риби в морі до 2050 року.

Читайте такожНа Закарпатті сьогодні запустили першу чергу сміттєпереробного заводу - ОДА

Всім нам добре відомо, що велика частина пластикового сміття в світі закінчує свій шлях у наших океанах і в різних водоймах. Протягом деякого часу, ця кількість була загальноприйнятою та становила близько восьми метричних тонн на рік, але тепер ця цифра близько 13 тонн.

Останнє дослідження, проведене Ellen MacArthur Foundation, дуже наочно демонструє останні дані: у наші водойми потрапляє приблизно один самоскид пластика кожної хвилини.

Якщо нинішні тенденції збережуться, то, як очікується, кількість пластику, яке ми туди скидаємо, зросте до двох самоскидів на хвилину до 2030 року і чотирьох на хвилину до 2050 року. В той момент, в океані буде стільки ж пластику, скільки і риби.

Згідно з дослідженням, і переважному здоровому глузду, одноразові пластикові предмети є великою частиною проблеми.

Читайте також"Найбільшим непотребом року" визнали пластмасову упаковку для яєць

Після опитування більш 180 експертів у цій галузі, дослідники визначили, що більшість пластикової упаковки використовується тільки один раз, перш ніж бути викинутою. Вчені закликають до подальших обмежень на одноразову упаковку, в тому числі і спірних пластикових сумок, які вже оподатковуються або заборонені в багатьох місцях.

Хоча деякі держави не поспішають приймати пластикові заборони, важливо пам'ятати, що приватні особи, і просто кожен з нас, можемо приймати більш зважені рішення щодо свого щоденного використання пластикових предметів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter