Голова Львівської ОДА просить Садового передати йому функції з вивозу сміття

12:59, 22 червня 2017
Сміття
339 0

За словами голови ЛОДА, до 2019 року облдержадміністрація зобов’язується ввести в експлуатацію комплекс з переробки відходів на території області.

Сміття, ілюстрація / REUTERS

У четвер, 22 червня, голова Львівської ОДА Олег Синютка звернувся до міського голови Львова Андрія Садового з тим, щоб міська рада делегувала ЛОДА функції управління твердими побутовими відходами на найближчих два роки.

Про це Олег Синютка розповів на брифінгу журналістам, передає Zaxid.net.

Львів також має виділити 300 млн грн субвенції на рік для вивозу сміття обласному бюджету та передати у тимчасове управління ЛКП «Львівспецкомунтранс» на період дії повноваження з вивозу ТПВ. У свою чергу обласна влада бере на себе відповідальність протягом 20 днів очистити місто від сміття, а також протягом двох років здійснювати регулярне вивезення ТПВ зі Львова. За словами Синютки, до 2019 року ЛОДА зобов’язується ввести в експлуатацію комплекс з переробки відходів на території області.

Читайте такожУ Львівській області горіло сміттєзвалище

За словами Олега Синютки, Андрій Садовий має 30 днів, щоб відповісти на це звернення. Однак, зважаючи на критичну ситуацію з вивозом сміття з міста, Синютка очікує відповідь уже у найближчі дні.

Як додає видання,  сьогодні, 22 червня, у Львові засідатиме обласна комісія з надзвичайних ситуацій, яка вийде на скайп-зв'язок з державною комісією з надзвичайних ситуацій. Як вчора зазначив віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко, одним зі питань, які розглядатиме комісія, буде делегування функцій поводження з ТПВ у Львові Львівській ОДА.

Раніше Львівська міська рада оприлюднила сотні відмов міський та селищних голів Львівщини та інших областей країни щодо прийому сміття зі Львова. Водночас Олег Синютка стверджує, що зможе домовитись зі полігонами у Львівській області щодо прийому ТПВ зі Львова на довготермінову перспективу. ЛОДА уже двічі одноразово очищувала місто від сміття, однак після цього полігони продовжували відмовляти Львову у прийомі сміття і у місті знову виникала критична ситуація.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter