этот материал доступен на русском

В Україні змінили порядок ідентифікації та реєстрації свиней

15:32, 26 червня 2019
Агро
237 0
Ілюстрація REUTERS

В Україні з 22 червня набув чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства від 10 травня 2019 року "Про затвердження змін до порядку ідентифікації та реєстрації свиней", повідомила прес-служба Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.

Читайте такожПоголів'я свиней в українських присадибних господарствах може скоротитися на третину

Згідно з повідомленням, для забезпечення належного обліку поголів'я і контролю епізоотичної ситуації в країні з набуттям чинності змін реєстраційну картку господарства необхідно завіряти у спеціаліста державної установи ветеринарної медицини, під контролем якого знаходиться господарство.

"Це не потребує оформлення або отримання додаткових документів, що скоротить втрати часу власника", - відзначили в прес-службі.

Крім того, для підвищення якості засобів ідентифікації документ встановлює чіткі вимоги до бирки для ідентифікації та реєстрації свиней.

При цьому у відомстві зазначили, що здійснювати повторну ідентифікацію тварин, які ідентифіковані вушними бирками старого зразка, не потрібно.

"У разі втрати вушної бирки попереднього зразка заміна буде здійснюватися вушною биркою нового зразка, але з тим самим ідентифікаційним номером, який був на попередній", - підкреслили у відомстві.

У прес-службі додали, що відомство також внесло зміни до форми звіту про наявність і рух поголів'я свиней в господарстві для полегшення системи звітності в рамках періодичної інвентаризації поголів'я свиней в господарстві.

Як повідомляв УНІАН, у вересні 2018 року Держпродспоживслужба заявила про намір спростити систему ідентифікації тварин і перевести її в електронний формат.

З 2014 року в Україні запроваджена обов'язкова ідентифікація і реєстрація домашніх тварин у цілях забезпечення постійного контролю за здоров'ям поголів'я в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter