этот материал доступен на русском

Частина врожаю буде втрачена: експерт розповів про серйозні проблеми з "Укрзалізницею"

16:03, 12 серпня 2019
Агро
415 0
Фото УНІАН

Через проблеми з "Укрзалізницею" і дефіцит локомотивної тяги в країні може бути зірваний збір врожаю – значна його частина згниє в полях, тому що її не доставлять на елеватори.

Про це повідомив президент Української аграрної конфедерації, колишній віце-прем'єр Леонід Козаченко для "Апострофа".

На його думку, збір рекордного в історії країни врожаю може бути зірваний через проблеми з логістикою, адже перевезення стане занадто дорогим для аграріїв.

"Цього року очікується рекордний урожай зернових (близько 70 млн тонн, - ред.). Але значна частина врожаю може бути втрачена. Головна причина - проблеми з логістикою, і, зокрема, з залізничним транспортом, який є головним перевізником аграрної продукції з часткою близько 63%... Проблема – в серйозному дефіциті локомотивної тяги, через що багато виробників сільгосппродукції не встигають перевезти її вчасно", - зазначив Козаченко.

Голова федерації розповів про можливі збитки агровиробників, які, на його думку, можуть обчислюватися сотнями мільйонів доларів.

"Втрати аграріїв можуть сягнути 5 млн тонн зернових і олійних культур. Страждають пшениця, ячмінь, гречка, втрати яких можуть становити до 1% на день, за рахунок того, що вони просто не можуть бути своєчасно перевезені на повністю завантажені елеватори, залишаються в полях не обмолочені, при цьому обсипаються з колосків або гниють, вивантажені на відкриті майданчики через відсутність можливості транспортування. У грошовому вираженні, якщо врахувати середню вартість тонни зернових близько $160, цифра набирається до сотень мільйонів доларів", - додав експерт.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter