этот материал доступен на русском

Держгеокадастр не використав 763 мільйони на охорону сільгоспземель - аудитори

09:42, 14 серпня 2019
Агро
148 0
Ілюстрація REUTERS

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру не використала 763 млн грн коштів, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

Читайте такожЗеленський: земельна реформа в Україні буде проведена цього року, у 2020-го з'явиться ринок землі

Про це сказано в аудиторському звіті за результатами державного фінансового аудиту виконання Держгеокадастром бюджетних програм, який оприлюднений на сайті Державної аудиторської служби.

"Сума залишків коштів станом на січень 2019 року, які надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва та з року в рік накопичуються на рахунках місцевих бюджетів і майже не використовуються, становить близько 763 млн грн", - сказано в документі.

Наголошується, що ці кошти повинні використовуватися на освоєння, інвентаризацію та охорону земель, проведення її нормативної оцінки відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою.

При цьому Держгеокадастр уповноважений подавати пропозиції щодо фінансування таких заходів і розробки відповідних програм. Однак, згідно з результатами аудиту, розосередження передбачених для цих цілей коштів ускладнює їх використання для фінансування великих проектів, отже, вони просто осідають на рахунках місцевої влади. При цьому місцева влада часто ігнорує пропозиції регіональних підрозділів Держгеокадастру щодо освоєння цих коштів.

Держаудитслужба зазначає, що така ситуація не сприяє ефективному та якісному виконанню покладених на Держгеокадастр функцій і завдань, створює передумови для порушення законодавства та неефективного використання коштів державного бюджету.

Як повідомляв УНІАН, у вересні 2014 року Кабмін прийняв рішення створити Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру шляхом реорганізації Держземагентства.

В січні 2015 року Кабмін постановив реорганізувати територіальні органи Держземагентства шляхом їх приєднання до створюваних органів Держгеокадастру.

31 березня 2015 року Кабінет міністрів у зв'язку з розформуванням Держземагентства поклав його функції і повноваження на Держгеокадастр.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter