этот материал доступен на русском

Україна збільшила експорт агропродукції до Туреччини

15:12, 27 лютого 2020
Агро
261 0
Ілюстрація REUTERS

Україна у 2019 році експортувала до Туреччини продукції сільського господарства на суму 1,4 мільярда доларів, що на 71% більше, ніж роком раніше.

Читайте такожУкраїна експортувала понад 40 мільйонів тонн зернових

Про це повідомила прес-служба "Українського клубу аграрного бізнесу" (УКАБ).

Таким чином, Україна стала другим найбільшим постачальником агропродовольчої продукції в Туреччині та посіла 11% у структурі турецького імпорту продукції АПК, поступившись лише Росії.

Основні види продукції, яку Україна постачала минулого року - соєві боби (31% в структурі загального експорту в Туреччину), кукурудза (24%), пшениця (16%) і висівки (8%).

Водночас імпорт сільгосппродукції в Україну з Туреччини збільшився на 12% - до 263,7 мільйона доларів.

"Торговельне сальдо становить 1,1 мільярда доларів, а це значить, що Україна є нетто-експортером продукції АПК до Туреччини", - наголошується в повідомленні.

Ілюстрація REUTERS

Основними продуктами, які Україна закуповувала в Туреччині, стали цитрусові (34% у загальній структурі), свіжі помідори (11%) і виноград (6%).

"Зараз тривають переговори щодо підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною, що може позитивно вплинути на торгівлю агропродовольчою продукцією між цими країнами внаслідок скасування або зменшення мита на зазначену продукцію", - цитує прес-служба аналітика УКАБ Андрія Мартиненка.

Як повідомляв УНІАН, Україна за підсумками 2019 року оновила історичний рекорд аграрного експорту, поставивши на зовнішні ринки продукції сільського господарства на суму 22,4 мільярда доларів - майже на 20% більше, ніж роком раніше.

Імпорт агропродукції в Україну минулого року збільшився на 11% - до 6,1 мільярда доларів.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter