Разумков допустив запровадження ринку землі в Україні протягом року

За його словами, на даний момент працюють над законодавчою базою для відкриття ринку земель.

Лідер партії "Слуга народу" Дмитро Разумков допускає запровадження ринку сільгоспземель протягом року.

Він сказав про це в інтерв'ю виданню Страна.uа.

"Ринок землі потрібно буде відкривати. Мораторій накладається з року в рік, тому що це вигідно. Потрібно, щоб власники землі могли нею користуватися. З'явиться законодавча база. Хлопці зараз працюють над цим. З одного боку необхідно захистити національні інтереси, а з іншого - власника", - сказав Разумков.

У відповідь на питання, які терміни політсила ставить перед собою для скасування мораторію, він сказав: "Для мене це рік".

Разом з тим він підкреслив, що в Україні не проведено якісний аудит с/г земель.

"Ми досі не розуміємо, в чиїх руках і скільки землі. Це стосується і державних земель", - зазначив Дмитро Разумков.

Читайте такожЗапуск ринку землі сприятиме зростанню економіки України до 2% щорічно – СБ

Нагадаємо, 18 січня 2001 року Верховна Рада України ухвалила закон № 2242-III, яким встановила, що тимчасово, до ухвалення Земельного кодексу, власники паїв не можуть продавати, дарувати або іншим чином відчужувати земельні ділянки, проте зможуть передавати їх у спадщину та продавати для державних і громадських потреб.

Земельний кодекс № 2768-III було ухвалено парламентом 25 жовтня того самого року. Документом встановили, що до 1 січня 2005 року не можна продавати або відчужувати землі для ведення сільського господарства та паї (дозволяється обмін, передавання у спадщину та вилучення для суспільних потреб). Відтоді це називають мораторієм на продаж с/г земель. Дію цієї тимчасової заборони продовжували 9 разів (у 2004, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2015, 2016 і 2017 роках).

У минулому році парламент продовжив заборону на продаж сільгоспземель до 1 січня 2020 року. Депутати доручили Кабміну до 1 березня 2019 року розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, однак уряд не виконав це доручення.