Початок реформи планують на літо: Гончарук назвав умови відкриття ринку землі для іноземців

До цього часу уряд з Національним банком має зробити кредитування в гривні значно дешевшим, ніж воно є зараз.

Початок земельної реформи для відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення орієнтовно планується на літо наступного року, повідомив прем'єр-міністр України Олексій Гончарук в прямому ефірі одного з телеканалів, передає Урядовий портал.

Читайте такожГолова Мінагропроду підрахувала, скільки грошей отримає українська економіка від відкриття ринку землі

"Старт земельної реформи запланований орієнтовно на літо наступного року. До цього часу Уряд спільно з Національним банком має зробити кредитування в гривні значно дешевшим, ніж воно є зараз – взяти кредит можна буде під 14-15% в гривні", - йдеться в повідомленні.

За словами Гончарука, Україна має створити умови, щоб у разі відкриття ринку землі у фермерів була можливість купити земельну ділянку.

"Зараз у великих холдингів дешевший ресурс. У маленьких – значно дорожчий, у них немає ресурсу, щоб купувати цю землю. Нам потрібно дати можливість малому фермеру для купівлі земельної ділянки отримати кредит за значно нижчою кредитною ставкою, щоб він був на рівні з іноземними суб’єктами або навіть вигравав. Ми плануємо створити інструмент, який дозволяв би компенсувати цю відсоткову ставку", - цитує прес-служба слова Гончарука.

Прем'єр пояснив, що уряд має намір знизити ставки за кредитами в цілому і зробити їх ще дешевше конкретно для купівлі земельної ділянки, щоб українці були в більш вигідних умовах, ніж їхні іноземні конкуренти.

Гончарук додав, що де-юре доступ до купівлі земельної ділянки буде мати українська фізична особа і українська юридична особа.

"Нам потрібно дозволити операції з землею для всіх, хто має можливість її обробляти. В тому числі для іноземних громадян, але за умови, якщо вони реєструють юридичну особу в Україні і сплачують тут податки", - наголосив очільник уряду.

За його словами, прем'єр-міністр і його команда разом з експертами Світового банку прорахували 25 можливих сценаріїв, за яких можна відкрити ринок землі.

" Ми подивились на те, в яких комбінаціях ефект від відкриття землі буде максимальний. За якої моделі реформи ми, як українці, зможемо отримати максимальне економічне зростання", - зазначив Гончарук, додавши, що 1% зростання ВВП - це близько 15 млн грн додатково у бюджеті.

Як повідомляв УНІАН, 2 вересня президент України Володимир Зеленський доручив Кабміну розробити законопроект про обіг сільгоспземель до 1 жовтня і Раді скасувати земельний мораторій до 1 грудня 2019 року.

Раніше команда президента Володимира Зеленського заявила про намір найближчим часом презентувати законопроект про відкриття ринку землі з попередньою умовою перехідного періоду до 10 місяців.

У грудні минулого року Верховна Рада до 2020 року продовжила чинний в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення.

За оцінкою Світового банку, скасування мораторію приноситиме економіці України 0,7-1,5 млрд дол. щорічно.