Зеленський доручив пояснити суспільству, що "ніхто ні в кого не забиратиме землю" / фото УНИАН

Президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів України розробити законопроект про оборот земель сільськогосподарського призначення до 1 жовтня, а також Верховній Раді скасувати земельний мораторій до 1 грудня 2019 року.

Читайте такожГолова Мінагропроду підрахувала, скільки грошей отримає українська економіка від відкриття ринку землі

Про це Зеленський сказав на прес-брифінгу в Києві.

Відео дня

"Введення ринку землі. Розробити та внести на розгляд парламенту законопроект про ринок земель сільськогосподарського призначення та скасувати мораторій на продаж землі. Термін - до 1 жовтня 2019 року. Відповідальний - Олексій Гончарук (прем'єр-міністр - УНІАН), міністр економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов ", - сказав Зеленський.

Він також доручив пояснити суспільству, що "ніхто ні в кого не забиратиме землю", а земельна реформа спрямована на розвиток українського фермерства, і, в першу чергу, захист дрібного власника.

"Ухвалити закон про ринок сільськогосподарських земель і скасувати мораторій на продаж землі. Термін - до першого грудня 2019 року. Відповідальні - голова Верховної Ради Дмитро Разумков, голова депутатської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, голова комітету з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський", - сказав Зеленський.

Крім того, президент доручив наповнити інформацією про земельні ділянки Державний земельний кадастр до 1 січня 2021 року. Відповідальними за виконання доручення Зеленський призначив прем'єр-міністра України Олексія Гончарука і міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованова.

Водночас, за словами прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, лібералізація ринку землі в Україні планується в середині 2020 року.

"Ми наголошуємо, що ми змоделюємо її (лібералізацію ринку землі - УНІАН) таким чином, щоб ніхто не втратив землю, щоб люди стали багатшими внаслідок цієї реформи, а не навпаки. Ми ретельно підійдемо до планування, і ринок буде запроваджено тоді, коли ми будемо до цього готові, а плануємо ми це зробити в середині наступного року", - сказав прем'єр.

Як повідомляв УНІАН, президент України Володимир Зеленський анонсує цього року проведення земельної реформи, яка дозволить створити ринок землі в 40 млн га до 2020 року.

У грудні минулого року Верховна Рада до 2020 року подовжила чинний в Україні з 2001 року мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення.

За оцінкою Світового банку, скасування мораторію приноситиме економіці України 0,7-1,5 млрд дол. щорічно.