Експерти заговорили про можливий дефіцит молока в Україні

Збільшення імпорту молочних продуктів може мати негативні наслідки для молочного сектора України.

Україна опинилася перед загрозою виникнення дефіциту молочної сировини, який викликаний скороченням поголів'я корів та зменшенням обсягів виробництва молока.

Читайте такожСкорочення виробництва молочки не вплинуло на обсяги її споживання - експерт

Про це повідомила прес-служба Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" з посиланням на провідного наукового співробітника відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Ольгу Козак.

“Дефіцит молочної сировини на внутрішньому ринку несе в собі системні загрози. Адже сучасний глобальний продовольчий ринок дуже швидко реагує на виникнення дефіциту на будь-який продукт, намагаючись заповнити його імпортом і заробити при цьому", - цитує прес-служба Козак.

За її словами, збільшення імпорту молочних продуктів може мати негативні наслідки для молочного сектора України.

“Специфіка ринку молока полягає в тому, що завозити будуть не сировину, а готові молочні продукти. Наявність великих виробників молока по сусідству дозволяє побудувати досить реалістичні сценарії розвитку подій, які можуть мати негативні наслідки для молочного сектора України", - цитує прес-служба Козак.

Як повідомляв УНІАН, за даними ННЦ "Інститут аграрної економіки", виробництво молока в 2019 році вперше за роки незалежності України може опуститися нижче 10 млн тонн - до 9,71 млн тонн, що на 3,5% менше порівняно з минулим роком.

При цьому поголів'я корів може зменшитися до 1,84 млн голів (-4,1%), а через скорочення виробництва переробні підприємства недоотримають порівняно з минулим роком до 10% молока.

За прогнозами експертів, виробництво молока в Україні до 2030 року може скоротитися на 12,3% порівняно з 2018 роком і становити 8,8 млн тонн.