В Україні налічується 5,48 млн га меліоративних земель / Ілюстрація REUTERS

Міністерство аграрної політики та продовольства України за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) запускає пілотний проект зі зрошення сільськогосподарських земель на півдні країни.

Про це повідомила прес-служба міністерства.

Читайте такожРада провалила голосування за законопроект про розвиток меліорації

Як зазначив міністр агрополітики Роман Лещенко на зустрічі з директором ЄБРР по Східній Європі та Кавказу Маттео Патроне, в Україні налічується 5,48 млн га меліоративних земель, з яких у 2019 році фактично поливалися близько 550 тис. га.

"Українські системи зрошення застарілі та зношені, і вимагають відновлення – одними державними дотаціями проблему не подолати... Зараз фіналізуємо технічну документацію пілотного проекту з ЄБРР в Одеській області. Спочатку реалізуємо національний проект зрошення на півдні, а далі - масштабуємо на всю країну", - сказав Лещенко.

Також він повідомив, що Мінагрополітики готується до створення Державного агентства меліорації, здатного розвивати цей напрямок.

Представник ЄБРР зі свого боку зазначив, що бачення стратегії українського уряду щодо зрошення земель на півдні України повністю збігається з позицією міжнародних партнерів.

У прес-службі повідомили, що проекти з меліорації фінансуватимуться коштом резервних фондів держави, а також шляхом залучення міжнародних фінансових інститутів, таких як ЄБРР, Світовий банк, IFC.

Що цьому передувало

Уряд має намір цього року запустити пілотний проект зі зрошення земель у трьох областях України – Херсонській, Одеській та Миколаївській.

У жовтні 2020 року Кабінет Міністрів затвердив план реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року. На думку уряду, реалізація стратегії дозволить залучити інвестиції у сферу меліорації.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram