В Україні розвиватимуть зрошуване землеробство / фото УНІАН Володимир Гонтар

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства має намір передавати державні насосні станції приватним підприємствам на умовах державно-приватного партнерства для розвитку зрошуваного землеробства в Україні.

Про це заявив міністр Ігор Петрашко під час робочої поїздки до Херсонської області урядової делегації на чолі з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, повідомила прес-служба міністерства.

Читайте такожЗемельна реформа залучить внутрішні інвестиції до аграрного сектору - Мінекономіки

За словами Петрашка, під головуванням Мінекономіки вже проведено три засідання Міжвідомчої робочої групи для оновлення законопроекту  "про об'єднання водокористувачів" та напрацювання механізму передачі зрошувальної інфраструктури.

Використання насосних станцій

"Наступним етапом є прийняття на законодавчому рівні механізму використання державних насосних станцій підприємствами на умовах державно-приватного партнерства та продовження реалізації Плану заходів «Стратегії зрошення та дренажу в Україні» на період до 2030 року», - йдеться в повідомленні.

Також повідомляється, що Міністерство посилюватиме розвиток зрошувальних систем в рамках програми «велике будівництво» за дорученням президента України та прем'єр-міністра.

Зазначається, що наразі діє державна фінансова підтримка на придбання нового обладнання та зрошувальної техніки - надається 25-відсоткова компенсація.

"Так, за 2019-2020 роки аграрії України закупили зрошувальної техніки на суму 15,9 млн гривень і отримали компенсації на суму 3,4 млн грн. Аграрії Херсонщини - закупили на 3,4 млн гривень і отримали компенсації на 1,1 млн гривень (32% від загальної кількості компенсацій)», - сказано в повідомленні Мінекономіки.

Зрошувальна система

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував будівництво зрошувальних систем у південних областях України наступного року.

Аграрний Реєстр

  • 31 січня Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України запустило в пілотному режимі державний аграрний реєстр для оперативної взаємодії агровиробників з органами державної влади.
  • Реєстр дозволить фермерам відстежувати інформацію про себе і виправляти помилки в чотирьох реєстрах: державному земельному кадастрі, реєстрі юридичних і фізичних осіб, реєстрі прав і Реєстрі тварин.
  • Пілотний проект спочатку реалізувався в шести областях: Київській, Черкаській, Одеській, Львівській, Волинській та Миколаївській.
  • Станом на 13 лютого 2020 року аграрним реєстром вже почали користуватися перші 200 фермерів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram