Пасічники скаржаться на п'яних бджіл / Ілюстрація REUTERS

Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Читайте такожУкраїна збільшила експорт меду майже на третину

Загибель бджіл

Як йдеться в сюжеті, в селі Тростянка на Волині пасічники не встигають підраховувати збитки, оскільки їх вулики масово атакують комахи сусіда-бджоляра, гинуть цілі бджолині сім'ї.

Спирт в раціоні бджіл

За словами пасічників, сусід неправильно підгодовує своїх комах - солодким сиропом і навіть поїть спиртом. Від алкоголю ті стають агресивними і летять в чужі вулики. 

Пасічники переконані, що агресивні бджоли належать сусідові, який з'явився тут нещодавно.

Бджолярі заявляють, що сусід почав підгодовувати своїх бджіл сиропом на зиму, проте робить це неправильно. У союзі пісечників підтверджують - комахи дійсно можуть стати агресивними, якщо їх неправильно підгодовувати.

"Треба давати це на ніч, щоб вони за ніч це втягнули та заспокоїлися, а коли це дається вдень - вони куштують, не розуміють звідки воно взялося", — пояснює віце-президент Союзу пасічників України Володимир Дмитрук.

Сусід, якого пасічники звинувачують у бджолиній агресії, запевняє - він непричетний. Як доказ своєї непричетності він показав порожні годівниці. "Поки тепла погода, поки вони несуть ще щось, я зараз не буду їх ставити", - каже чоловік.

Тепер до війни пасічників та їхніх комах має долучитися офіцер громади.

Порятунок бджіл від смерті

У червні 2020 року пасічники підгодовували бджіл, рятуючи їх від смерті. Цвітіння нечисленних весняних медоносів було незначним, нектару було дуже мало, тому бджолярам довелося рятувати бджіл.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram