этот материал доступен на русском

Майбутнього оператора ГТС можуть передати в управління "Нафтогазу" - ЗМІ

18:40, 15 травня 2019
Енергетика
327 0
Ілюстрація REUTERS

Кабінет міністрів пропонує передати корпоративні права ВАТ "Магістральні газопроводи України" в управління НАК "Нафтогаз України" до 1 січня 2020 року.

Читайте такожУкраїна збільшила транзит газу до 29 мільярдів кубів

Про це йдеться в проекті постанови Кабінету міністрів, яка є в розпорядженні ЕП.

"Внести на розгляд Кабінету міністрів проект акта про передачу пакета акцій держави у розмірі 100% статутного капіталу ВАТ "Магістральні газопроводи України" в тимчасове управління АТ "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" до 1 січня 2020 року", - наголошується в документі.

Згідно з протоколом від 24 січня поточного року, прем'єр-міністр Володимир Гройсман провів нараду за участю, зокрема, міністра енергетики Ігоря Насалика, голови МЕРТ Степана Кубіва та інших, щодо оптимального подальшого способу відокремлення діяльності з транспортування та зберігання природного газу.

Документ містить такі пункти:

По-перше, відділення повинно здійснюватися відповідно до моделі відділення, затвердженої постановою Кабміну №496 від 1 липня 2016 року.

По-друге, корпоративні права МГУ на період до 1 січня 2020 передаються в управління "Нафтогазу", що не вимагає внесення змін в закон.

По-третє, члени Наглядової ради "МГУ" також призначаються членами Наглядової ради "Укртрансгазу".

Як наголошується в постанові Кабміну "Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів № 496 від 1 липня 2016 року", уряд постановляє "Нафтогазу" затвердити у 10-денний термін з дня опублікування постанови та подати Кабінетові міністрів деталізований план заходів щодо реалізації завдань, визначених планом реструктуризації "Нафтогазу" з метою відокремлення діяльності з транспортування та зберігання природного газу.

Зі свого боку Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), висловила готовність прийняти до розгляду запит на сертифікацію та отримання ліцензії від нового оператора газотранспортної системи.

Водночас НКРЕКП звертає увагу на необхідність прийняття рішення про сертифікацію незалежного оператора газотранспортної системи до кінця 2019 року. Для цього:

протягом 4-х місяців з дня отримання запиту на сертифікацію регулятор повинен ухвалити рішення про реєстрацію або відмову у сертифікації;

протягом двох місяців Секретаріат Енергетичного Співтовариства повинен розглянути попереднє рішення регулятора;

протягом двох місяців з дня отримання висновків Секретаріату регулятор приймає остаточне рішення щодо сертифікації.

Також в НКРЕКП зазначили, що згідно з чинним законодавством запит на сертифікацію повинна подати виключено "МГУ".

Для ухвалення позитивного рішення по цьому запиту, Кабмін повинен прийняти попередньо такі рішення:

Газотранспортна система повинна бути передана на баланс ВАТ "МГУ" та згідно з рішенням уряду тимчасово передана в користування "Укртрансгазу" до 1 січня 202 року.

Станом на 1 січня 2020 року газотранспортна система і всі ресурси, що забезпечують її незалежність від інших видів діяльності вертикально інтегрованої організації, повинні бути повернені "МГУ".

"МГУ" до 1 січня 2020 року повинна вийти з вертикально інтегрованої організації, що здійснює функції транспортування, розподілу, зберігання та постачання газу.

Нагадаємо, що в грудні 2018 року уряд прийняв рішення передати ВАТ "Магістральні газопроводи України" в тимчасове управління НАК "Нафтогаз України". Після цього Володимир Гройсман планував вивести МГУ з підпорядкування "Нафтогазу".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter