этот материал доступен на русском

Експерт розповів, від чого залежатиме вартість газу для українців

17:35, 16 травня 2019
Енергетика
5579 0
Різниця в платіжці за газ по регіонах може становити до 8% / фото УНІАН

Вартість газу для побутових споживачів з травня буде відрізнятися по регіонах і залежати від щільності населення на певній ділянці трубопроводу газорозподільчої компанії.

Читайте такожЕксперт прогнозує різке подорожчання газу до жовтня

Про це на прес-конференції повідомив експерт в області енергетики Валентин Землянський.

"У платіжці люди побачать не єдину ціну на газ, а вона варіюватиметься від 7900 до 8400 гривень за тисячу кубометрів, тобто різниця 8%. Залежатиме це від щільності населення і протяжності трубопроводу", - сказав він.

Він пояснив, що такі зміни викликані набрав чинності з травня постановою НКРЕКП, яка визначає єдиний тариф на транспортування газу для компанії "Укртрансгаз" - 157 гривень за тисячу кубометрів. Водночас, раніше, коли "Укртрансгаз" і газорозподільчі компанії мали різні тарифи, такий вплив нівелювалося.

"Зараз щомісячно буде коригуватися рахунок за газ. Пощастить мешканцям у тих регіонах, де більше споживачів на кілометр трубопроводу, а там де менше споживачів і довше трубопровід - відповідно, транспортні роботи дорожче і вище тариф. В цьому і є різниця", - зазначив експерт.

Землянський назвав такі заходи непродуманими з боку уряду і регулятора.

"Це непродумане і непідготовлене рішення. В уряду було 3 роки, щоб розробити та згладити коливання", - підкреслив він.

Як повідомляв УНІАН, з 1 травня, згідно з рішенням Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП), по всій території України діє єдиний тариф на транспортування газу - 157 гривень за тисячу кубометрів, але кожен облгаз має індивідуальний тариф на розподіл. Тому ціни на газ для населення будуть різними в кожному регіоні та залежать від тарифу на розподіл для облгазу або міськгазу, до якого приєднаний споживач.

Довідка УНІАН. "Укртрансгаз" є оператором магістральних газопроводів, по яких природний газ транзитом надходить з Російської Федерації до країн Європейського Союзу, а також імпортується до України з країн ЄС.

100% акцій "Укртрансгазу" знаходяться у власності НАК "Нафтогаз України".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter