этот материал доступен на русском

На Придніпровській ТЕС запустять електрофільтри – громадські святкують перемогу

11:50, 24 травня 2019
Енергетика
303 0
Ілюстрація REUTERS

На Придніпровській ТЕС до кінця 2019 року запрацюють електрофільтри. Громадські активісти домоглися їхньої установки після прийняття нового закону, а також 10 років переговорів.

Як розповіла OBOZREVATEL активістка Тетяна Лампика, в Дніпрі з проблемою низької екологічності ТЕС боролися давно. Ще 10 років тому юристи організації "Екологія-Право-Людина", а також місцеві жителі, сформулювали головну вимогу до керівництва – встановити електричні фільтри.

“Істотні зміни почалися з 2014 року. Місцева адміністрація і правління ТЕС підписали меморандум, почався діалог. У цьому процесі брало участь багато людей, це і рядові чиновники, депутати, активісти, бізнесмени. Але все ж найбільш відчутний крок був зроблений на початку 2018 року, коли вступив у дію закон про оцінку впливу на навколишнє середовище", – пояснила Тетяна.

Завдяки цьому нововведенню у активістів з'явилася можливість вносити свої вимоги і зауваження, прямо передавати їх керівництву будь-якого підприємства. У цьому випадку громадські діячі досягли у Придніпровської ТЕС установки електричних фільтрів. Процес вже запущений і до кінця 2019 року механізм запрацює на 100%.

“Зараз все впирається в технологічний процес. Вони запустили спочатку пуско-накладку, на 50 % відкрили всі потужності. Другий етап – на 75%, третій – на 100 % до кінця 2019 року. Потім технологи підприємства зможуть всі дані з датчиків, замеряющих рівень пилу, передати на перевірку в Метрологічну службу", – пояснила Лампика, а також підкреслила: "після цього ми зможемо повноцінно стежити за роботою ТЕС, розуміти, чи є де-то порушення, чи ні".

У четвер, 23 травня Тетяну Лампику та інших активістів вперше впустили на територію електростанції, де вони ознайомились з ходом встановлення тих самих фільтрів.

“Люди, кожен з нас може впливати і для цього приймайте участь у процедурах оцінки впливу на навколишнє середовище, в громадських слуханнях. Ми написали 11 зауважень і 10 з них були враховані!", – захоплено розповіла про підсумки зустрічі активістка у своєму Facebook.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter