этот материал доступен на русском

"Зелений" тариф для домашніх сонячних панелей можуть скоротити в три рази

19:19, 25 червня 2019
Енергетика
4094 0
Українці активно встановлюють сонячні панелі на дахах житлових будинків / фото УНІАН

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), пропонує з 2025 року встановити "зелений" тариф для нових домашніх сонячних станцій, установлених на дахах і фасадах, в три рази нижче нині чинного.

Читайте такожВ Україні хочуть обмежити роботу домашніх сонячних електростанцій – експерт

Відповідний проект постанови опублікований на сайті НКРЕКП.

Так, регулятор планує встановити "зелений" тариф для домашніх сонячних станцій потужністю до 50 кВт, встановлених на дахах і фасадах капітальних споруд, введених в експлуатацію протягом 2019 року, на рівні 540,79 гривні за кВт-год (без ПДВ), що зараз відповідає рівню 18 євроцентів за кВт-год.

При введенні в експлуатацію в період з 2020 року по 2024 рік "зелений" тариф становитиме 486 гривень кВт-год (без ПДВ), тобто 16 євроцентів за кВт-год.

Домашні сонячні станції потужністю до 50 кВт, введені в експлуатацію з 2025 року, будуть продавати в мережу електроенергію за тарифом 157,26 гривні кВт-год (без ПДВ), тобто трохи понад 5 євроцентів за кВт-год, що більш ніж в три рази менше від поточного "зеленого" тарифу.

Також проектом постанови передбачається зниження ставки "зеленого" тарифу для нових вітрових електростанцій (ВЕС) та сонячно-вітрових станцій комбінованого типу в три рази – до рівня 3,3 і 3,8 євроцентів за кВт-год, відповідно.

Термін дії постанови та всіх його положень – до 1 січня 2030 року.

Остаточне рішення щодо прийняття документа буде прийнято на засіданні комісії 27 червня.

Як повідомляв УНІАН, 25 квітня Верховна Рада України ухвалила закон, який передбачає перехід від "зеленого" тарифу до механізму аукціонів для нових об'єктів відновлюваної енергетики до 2020 року. Документ був підписаний президентом і набув чинності.

Як повідомляється в пояснювальній записці, необхідність прийняття документа обумовлена високим ціновим навантаженням на оптовий ринок електроенергії. Обсяг виробленої зеленої енергії наприкінці 2017 року становив 1,5%, тоді як цінове навантаження на оптовий ринок електроенергії становило 7,5%, а до кінця 2018 року вже 8,2%.

Головним механізмом для стимулювання розвитку такої енергетики в Україні є "зелені" тарифи - спеціально високі (вище, ніж в інших видів генерації), затверджені законом, ціни на електроенергію, яка виробляється з відновлюваних джерел.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter