этот материал доступен на русском

Данія дала перший дозвіл на будівництво конкурента «Північного потоку-2»

15:46, 19 липня 2019
Енергетика
1552 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожКомітет ПА ОБСЄ ухвалила резолюцію проти "Північного потоку-2" і "Турецького потоку"

У лютому 2018 року Польща висловила намір прокласти власну трубу для транспортування газу. Варшава хоче використовувати газопровід Baltic Pipe для підключення до газової мережі Норвегії, повідомляє Прайм з посиланням на Ingeniøren.

Очікується, що цей проект матиме пропускну здатність у 10 млрд кубометрів щорічно. Запуск трубопроводу запланований на 2022 рік.

Напередодні міністр торгівлі та промисловості Данії Симон Коллеруп опублікував документ, який закріплює правила наземного будівництва Baltic Pipe. Тепер газотранспортний оператор Данії Energinet повинен отримати дозвіл від 13 муніципалітетів по сухопутній частині магістралі, через які трубопровід пройде з заходу на схід.

Нагадаємо, Данія не дає погодження на будівництво російського газопроводу "Північний потік 2".

Довідка УНІАН. Проектом «Північний потік-2» передбачено будівництво та робота двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Новий трубопровід в обхід України планують побудувати поруч з уже існуючим «Північним потоком-1». Будівництво газопроводу має завершитися до кінця 2019 року. Протяжність трубопроводу становитиме 1220 км, він повинен з'єднати російський Усть-Луг і німецький Грайфсвальд.

В кінці березня - початку квітня 2018 року оператор проекту будівництва газопроводу «Північний потік-2» - компанія Nord Stream 2 отримала дозвіл на будівництво газопроводу від Німеччини та Фінляндії, а в червні - від Швеції. При цьому Данія, через територію якої також має проходити газопровід, відповідного дозволу не дала. На початку травня 2018 року компанія Nord Stream 2 вже почала роботи з будівництва приймальної станції майбутнього газопроводу в околицях німецького міста Лубмин.

Україна, США і низка європейських країн виступають проти будівництва «Північного потоку-2». У свою чергу, Німеччина активно лобіює будівництво газопроводу. За оцінками експертів, в результаті припинення транзиту природного газу через територію України, наша країна може втратити майже 3 млрд дол. доходів на рік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter