этот материал доступен на русском

«Нафтогаз» у нинішньому стані - це слід російського впливу - експерт

14:02, 16 вересня 2019
Енергетика
1518 0
Карижский: «Нафтогаз» - всього лише слід сильного російського впливу

«Створення НАКу було, головним чином, ініціативою Росії». Це стверджує директор консалтингового агентства Karyzhsky Communications Максим Карижський.

«Мотив створення «Нафтогазу України» був такий: створити на українській стороні суб'єкта, який би акумулював всі борги українських споживачів російського газу. І щоб ці борги гарантовано погашалися, зробити цього українського суб'єкта державною компанією. І щоб цьому суб'єкту було чим швидко відповісти за боргами – надати йому у володіння українські магістральні газопроводи. Зараз «Нафтогаз» - всього лише слід сильного російського впливу в Україні часів Кучми і Бакая», - вважає експерт.

Карижський каже, що економічному існуванню «Нафтогазу» могла б дати новий зміст стратегія переведення країни на поновлювані джерела енергії. «Тобто платимо за газ (нехай навіть багато) зараз, щоб взагалі не платити через 15 років. На цьому тлі було б на порядок менше питань до зарплат менеджменту, до премій, до самого існування компанії», - зазначає Карижський.

Нагадуємо, що «Нафтогаз України» був створений в 1999 році рішенням президента Кучми та уряду України. Компанія об'єднала державні активи української нафтогазової промисловості.

Максим Карижський працював у різних дослідницьких і комерційних проектах на газовому ринку України з 1997 по 2002 рік.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter