этот материал доступен на русском

Міністерство енергетики шукає нові робочі місця для шахтарів

16:51, 18 лютого 2020
Енергетика
1217 0
Ілюстрація REUTERS

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища шукає нові робочі місця для шахтарів, оскільки видобуток вугілля є збитковим та завдає шкоди екології.

Читайте такожДві шахти в Донецькій області опинилися під загрозою затоплення

Про це йдеться в повідомленні міністерства з посиланням на слова глави відомства Олексія Оржеля, який повідомив про масштабну програму професійної переорієнтації шахтарів в рамках трансформації вугледобувної промисловості України, яку готує уряд.

"Ми стаємо більш ефективними, а це означає, що нашим людям, які працюють в енергетиці, треба пропонувати нове майбутнє. Треба шукати для них нові робочі місця. Уряд, поважаючи працю шахтарів, шукає, як реалізувати задумане. Ми хочемо, щоб ці люди знайшли нову роботу, а не були змушені лізти до шахти, наражатися на небезпеку. Ми хочемо, щоб діти шахтарів не боялися, що вони не побачать ввечері батька. Ми маємо зберегти дітям батьків", - цитує прес-служба Оржеля.

За його словами, в сучасних реаліях Україна змушена купувати антрацитове вугілля для українських ТЕС, яке не видобуває жодна шахта на підконтрольній території.

"До того ж ми авансом платимо за вугілля на складах наших ТЕС більше, ніж ми спалюємо, оскільки змінився клімат. Будемо відверті, видобуток вугілля в нових умовах є не рентабельним", - цитує прес-служба Оржеля.

Водночас міністр нагадав, що спалювання вугілля негативно впливає на навколишнє середовище, оскільки вугільна галузь виробляє багато викидів і відходів.

"В країні повинна розвиватися відновлювана енергетика, акумулюючі потужності, тому що це прогрес - це майбутнє, а вугілля та його спалювання - минуле. Ми маємо врятувати Україну від екологічного лиха", - підкреслив міністр.

Як повідомляв УНІАН, раніше Оржель заявляв, що Україна не може реалізувати все видобуте вугілля, тому галузь потребує реформування.

У січні Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища презентувало проект Концепції "зеленого енергетичного переходу України до 2050 року. Відповідно до документа, частка відновлюваних джерел енергії в енергобалансі України має до 2050 року становитиме 70%, передбачається повна відмова від використання вугільної енергетики та зниження частки атомної генерації більш ніж у два рази.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter