Ілюстрація REUTERS

Системи транспортування та розподілу електроенергії потребують значних інвестицій. Для того, щоб їх забезпечити необхідне РАБ-регулювання тарифів.

Про це заявив Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель в рамках круглого столу «Зелений» енергетичний перехід України: бачення до 2050 року та наступні кроки», що відбувся 21 лютого.

«Галузь формується з системи транспортування, розподілу, там також потребуються значні інвестиції. Ми досі не ввели РАБ-регулювання, яке дуже потрібне. Ми не оновлюємо мережі. У нас є споживач, який також потребує якісного електрозабезпечення за адекватною ціною. Бо не буде того, хто споживає, не буде мереж, ми не зможемо транспортувати і надати, продати цю кіловатгодину». - стверджує Оржель.

Міністр зазначив, що наразі зроблено не достатньо для інвестиційної привабливості. Оскільки одна з її складових – якість електромереж, котрі відновлюються повільно.

«Ті рішення, які ми будемо приймати в рамках взаємодії з інвесторами, є абсолютно недостатніми. Більше того, ми маємо говорити про конкурентоздатність в принципі економіки. І ще раз хочу підтвердити про розвиток і якесь відновлення мереж. Те, в що ми не вкладаємо зовсім». – підкреслив Олексій Оржель.

Нагадаємо, 21 січня Міненерго презентувало Концепцію «зеленого» енергетичного переходу України до 2050 року. Вона визначає, що більшість інвестицій буде здійснена приватними гравцями, особливо операторами мереж, що вимагатиме зміни підходу до тарифоутворення – від систем «витрати плюс» до таких, що стимулюють інвестиції.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram