Газовики вимагають не зривати опалювальний сезон

12:13, 17 грудня 2009
Енергетика
0 0

Пікет під Кабміном

Сьогодні близько 5 тисяч працівників обл- і міськгазів країни пікетують будівлю Кабінету міністрів України з вимогами не зривати опалювальний сезон.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив голова Профспілки працівників газових господарств України Олег АГРБА.

«Перш за все ми вимагаємо припинити злочинні експерименти в галузі в розпал опалювального сезону», - пояснив позицію мітингуючих голова профспілки.

О.АГРБА зазначив, що на мітингу присутні представники більшості обл- і міськгазів країни.

«Сьогодні наші колеги на місцях, незважаючи на складні погодні умови, забезпечують тепло в будинках українців. Проте самих нас влада фактично викинула мерзнути на вулицю. На місце газових господарств, які пропрацювали не один десяток років, заводять незрозумілу посередницьку структуру – «Нафтогазмережі», - сказав він.

Керівник газової профспілки вважає, що і уряд, і НАК «Нафтогаз України» поки що роздають самі порожні обіцянки. «Про які гарантії від уряду може йтися, якщо наші вимоги не виконуються другий рік поспіль? Наприклад, ще 5 травня прем`єр-міністр обіцяла, що 15 травня середня зарплата для працівників газових господарств зросте до 2,5 тисяч гривень. На сьогодні є лише 1700 гривень – це для фахівців вищої категорії», - повідомив О.АГРБА.

При цьому він додав, що «нам говорили: створимо нову структуру замість газових господарств, платитимемо більше. Ціну обіцянкам бачимо на прикладі Вінниці. Минулого четверга на засіданні НКРЕ один із керівників створеного вінницького ДП «Нафтогазмережі» чітко заявив: тариф на постачання газу дозволяє взяти на роботу 1400 працівників. А в ліквідованому облгазі працювало 2500 чоловік. Що буде з рештою, нікого не хвилює».

Керівник галузевої профспілки зазначив, що трудові колективи сформували чіткі вимоги до органів влади. «Перше і найголовніше – виконайте старі обіцянки, перегляньте тарифи на послуги обл- і міськгазів з урахуванням підвищення зарплат і повного відшкодування витрат. Друге – не підривайте ситуацію в галузі в розпал опалювального сезону, не створюйте напруження в трудових колективах. Третє – хочете реформувати галузь? Проведіть широке громадське і експертне обговорення, врахуйте європейський досвід, вислухайте трудові колективи і тільки потім ухваліть зважене і відповідальне рішення. На жаль, зараз відбувається з точністю до навпаки», - пояснив О.АГРБА.

Нагадаємо, 9 грудня Профспілка працівників газових господарств України заявила, що з 10 грудня в Україні стартує безстрокова акція протесту. Основні вимоги до органів влади: вжити термінових заходів для покращення стану газових мереж у країні і не допустити зростання аварійності, терміново переглянути тарифи на послуги компаній з газопостачання і газифікації, припинити злочинні експерименти в галузі під час опалювального сезону через створення нового незаконного посередника – «Нафтогазмережі».

Після цього прес-центр НАК «Нафтогаз України» заявив, що вважає неприпустимим використання деякими керівниками профспілок трудових колективів газових підприємств в акціях протесту, оскільки для цього немає жодних передумов.

За повідомленням компанії, згідно з протоколом домовленостей між НАК «Нафтогаз України» і Профспілкою працівників газових господарств України від 6 жовтня 2009 року «Щодо вирішення соціальних питань стосовно працівників відкритих акціонерних товариств, які будуть прийняті на роботу в ДП «Нафтогазмережі», всі працівники облгазів, які будуть вивільнені у зв`язку з передачею державного майна, будуть працевлаштовані в ДП «Нафтогазмережі».

Довідка УНІАН. ДП «Нафтогазмережі» – дочірнє підприємство НАК «Нафтогаз України», створене відповідно до постанови Кабінету міністрів України «Про підвищення ефективності управління державним майном газорозподільних мереж» від 10 червня 2009 року №775. Діяльність підприємства спрямована на забезпечення безпеки споживачів природного газу, виконання Закону України «Про трубопровідний транспорт», підвищення контролю за модернізацією газопроводів та їх ефективним використанням.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter