Рахункова палата виконає аудит "Нафтогазу"

Пацкан зазначив, що перешкоджання цього процесу з боку компанії неприйнятно.

Рахункова палата України виконає аудит Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", заявив голова відомства Валерій Пацкан в ході сьогоднішнього засідання Кабінету міністрів.

Читайте такожКабмін продовжить контракт з головою "Нафтогазу" Коболєвим ще на рік

"Ми готові провести аудит НАК "Нафтогаз". І тоді і вам, і суспільству буде відомо про ситуацію, яка відбувалася або відбувається в НАК "Нафтогаз", - сказав Пацкан, обіцяючи надати справедливе висновок із зазначенням порушень, якщо вони будуть знайдені.

При цьому він повідомив, що компанія перешкоджає діям Рахункової палати, надсилаючи "відписки юристів", що неприйнятно.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман погодився зі словами голови Рахункової палати.

"Я згоден. Все має бути відкрито, прозоро і зрозуміло. І над цими завданнями ми маємо теж спільно з вами працювати", - сказав прем'єр.

Довідка УНІАН. НАК "Нафтогаз України" – найбільша державна вертикально інтегрована нафтогазова компанія України, підприємства якої видобувають близько 90% газу і нафти в країні. НАК займається розробкою родовищ, видобутком нафти та газу, їх транспортуванням, а також реалізацією нафтопродуктів через мережу АЗС.

Кабінет міністрів 16 січня оголосив про припинення контрактів з чинним менеджментом "Нафтогазу" з 22 березня та оголосив новий конкурс на посаду глави компанії. Однією з озвучених главою уряду претензій до компанії стали надмірні доходи менеджменту. Згідно з фінансовим звітом "Нафтогазу", члени правління компанії заробили у 2017 році 127,7 мільйона гривень, а голова правління Андрій Коболєв отримав 47,1 мільйона гривень.

За результатами обговорення цього питання з наглядовою радою "Нафтогазу" прем'єр на засіданні уряду 20 березня озвучив пропозицію Кабміну продовжити контракт з головою "Нафтогазу" Андрієм Коболєвим на рік з включенням в нього трьох цілей: сертифікований оператор ГТС з 1 січня 2020 року, збільшення видобутку газу для досягнення енергонезалежності та зниження зарплати вдвічі.

Після того, як прозвучала ця пропозиція, лідер "Радикальної партії України" Олег Ляшко разом з групою народних депутатів увірвався на засідання Кабміну, вимагаючи не продовжувати контракт з Коболєвим і вжити заходів для повернення отриманих менеджментом компанії премій і бонусів.