ЧАЕС вдалося забезпечити додатковим запасом дизпалива для дизельних електростанцій

Спроби відновити зовнішнє електропостачання ЧАЕС досі тривають.

Чорнобильську АЕС вдалося забезпечити додатковим запасом дизельного палива для дизельних електростанцій, що забезпечують аварійне електроживлення сховищ відпрацьованого ядерного палива.

Про це повідомляє прес-служба Державної інспекції ядерного регулювання України у Facebook.

"За інформацією керівництва ДСП "Чорнобильська АЕС", що наразі знаходиться у м. Славутич, майданчик АЕС вдалось забезпечити додатковим запасом дизельного палива для дизельних електростанцій, що забезпечують аварійне електроживлення сховищ відпрацьованого ядерного палива, а також нового безпечного конфайменту над об’єктом "Укриття". Тривають спроби відновити зовнішнє електропостачання майданчика", - йдеться в повідомленні.

У ДІЯРУ додали, що всі об’єкти ДСП "Чорнобильська АЕС", що знаходяться в зоні відчуження, продовжують перебувати під контролем військових країни-агресора.

Інспекція нагадує, що починаючи з 11:22 9 березня 2022 року на майданчику Чорнобильської АЕС відсутнє електропостачання та, відповідно, відсутній будь-який зв'язок із персоналом, що перебуває на станції. Регулюючий контроль за станом ядерної та радіаційної безпеки на майданчику АЕС та на території зони відчуження, а також контроль ядерних матеріалів на підприємстві неможливий.

Нагадаємо, 24-го лютого окупаційні війська РФ внаслідок нападу взяли під контроль всі об'єкти ДСП ЧАЕС.

У зоні Чорнобильскої АЕС розташовано декілька сховищ відпрацьованого ядерного палива, а також об’єкт "Укриття" – ізоляційна споруда над четвертим енергоблоком ЧАЕС, побудована після вибуху 4-го реактора. В "Енергоатомі" повідомили, що на сховищі зберігається близько 20 тисяч відпрацьованих паливних збірок, які потребують постійного охолодження.

У результаті ворожих дій російських окупантів Чорнобильська АЕС повністю знеструмлена. Станом на 9 березня повідомлялося, що роботи аварійних дизельних генераторів для електропостачання важливих систем вистачить лише на 48 годин. Після цього контроль за ядернонебезпечними об’єктами буде повністю втрачено.

Вас також можуть зацікавити новини: