Вже підготовлено перший проект Інтегрованого плану клімату та енергетики до 2030 року.
Україна прагне відмовитися від використання вугілля, щоб до 2050 року стати кліматично нейтральною.
Читайте такожЕкологічний податок на СО2 можуть збільшити для компенсації "зеленого тарифу" - Вітренко
За його словами, комітет працює над дорожньою картою з декарбонізації та фокусується на трьох основних цілях: енергоефективність, розвиток відновлюваних джерел енергії та зменшення викидів парникових газів.
Важливість цих напрямків обумовлена тим, що саме на енергетичний сектор припадає понад 2/3 шкідливих викидів і парникових газів.
За інформацією прес-служби, вже підготовлено перший проект Інтегрованого плану клімату та енергетики до 2030 року. Також буде переглянута Енергетична стратегія України до 2035 року з урахуванням кліматичних викликів. Нова стратегія відповідатиме "Європейському зеленому курсу".
У Міненерго зазначили, що Україна розглядає можливість вступу до Безвугільного альянсу.
"Розглядаємо два сценарії припинення використання вугілля: базовий передбачає відмову від вугілля в енергетиці до 2070 року, а оптимістичний - до 2040 року. Ідеально це зробити до 2050 року. Саме цей рік є роком кліматичної нейтральності Європейського континенту", - сказано в повідомленні.
У міністерстві вважають, що відмова від вугілля є важливою частиною безвуглецевої стратегії України, але вона вимагає інклюзивної та справедливої трансформації вугільних регіонів.