Експерт назвав дві причини зниження цін на пальне в Україні / фото Микола Тис, УНІАН

Ціни на пальне в Україні знижуються через падіння цін на світовому ринку, а також завдяки ефективному плануванню вітчизняних трейдерів.

Про це директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн повідомив в ефірі інформаційного телемарафону. За його словами, є дві причини для зниження цін на пальне.

"Перша: ціни на світовому ринку падають. Друга: це те, що ми дуже гарно підготувалися до антиросійських санкцій, які були введені з 5 лютого у Європі, введено ембарго на імпорт російських нафтопродуктів, відповідно, уряд ще наприкінці жовтня звернувся до трейдерів із закликом формувати запаси, щоб мінімізувати перебої або якісь кризові явища. В результаті, ми маємо гарні запаси. За січень-лютий на ринку було пального більше, ніж у довоєнні місяці 2022 року", - сказав Куюн.

Відео дня

Також він зазначив, що на сьогодні не бачить приводів до різкого зростання цін на пальне.

Мережі АЗС знизили ціни на бензин та дизель

Нагадаємо, що середня ціна на автогаз на українських АЗС з 10 до 24 березня знизилася на 26 копійок і становила 22,04 грн. Зменшення вартості бензину в Україні фіксують ще від початку березня. Зокрема, з 3 по 10 березня бензин в середньому втратив в ціні 5-12 копійок

Деякі експерти пов'язують відповідну тенденцію з тим, що у лютому 2023 року Україна вперше за свою історію домовилася про імпорт дизпалива з США. Виробником нафтопродуктів є Marathon Petroleum Company. Поставки йдуть не напряму до України: спочатку танкери з дизпаливом прямують до портів у Гамбурзі, а слідом - до терміналів у Польщі.

Вас також можуть зацікавити новини: