Голова держави оглянув будівельні конструкції енергоблоків ХАЕС / фото УНІАН

Держава не повинна позбавлятися від найдешевшої електроенергії в країні - атомної, тому необхідно завершити будівництво двох енергоблоків Хмельницької АЕС.

Читайте також"Енергоатом" відмовився від російського обладнання для турбін на українських АЕС

Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час візиту на Хмельницьку атомну електростанцію, повідомила прес-служба голови держави.

Відео дня

"Ми маємо займатися введенням третього і четвертого блоків. Можна побудувати десь за чотири-п'ять років. Ми говоримо про те, як це зробити швидше. Я б хотів, щоб ми зрозуміли терміни, щоб це було безпечно", - цитує прес-служба Зеленського.

Візит Зеленського на Хмельницьку АЕС

У прес-службі повідомили, що голова держави оглянув будівельні конструкції енергоблоків і поспілкувався з колективом АЕС. Цього року Хмельницька АЕС виробила 8,1 мільярда Квт-год електроенергії. АЕС є перспективним майданчиком в Україні для будівництва нових атомних енергетичних потужностей.

"Попри те, що у 2030 році виникне потреба в заміщенні генеруючих потужностей, необхідно добудувати ХАЕС-3 і ХАЕС-4. Зараз їх готовність становить 75% і 15% відповідно. Водночас зараз вже отримана ліцензія на надпроектну експлуатацію енергоблоку №1", - сказано в повідомленні.

"Енергоатом" на ринку електроенергії

Під час розмови з колективом підприємства глава держави запевнив, що в умовах існування ринку електроенергії "Енергоатом" матиме рівні права з іншими учасниками.

"Це обов'язково має бути, ми домовлялися", - сказав він.

Зеленський зазначив, що держава не повинна позбавлятися від дешевої генерації енергії в країні. Адже ХАЕС - це надбання кількох десятиліть, і цього не можна втрачати. На Хмельницькій АЕС сьогодні працює понад 5 тисяч осіб.

"Хотів завжди приїхати на наші АЕС в Україні, на Хмельниччину, щоб зрозуміти проблемні питання, які є, і шляхи розв'язання цих питань, і скоординувати наші зусилля, щоб АЕС розуміли підтримку центральної влади", - сказав він.

Повідомляється, що президенту розповіли, що на державному рівні необхідно розв'язати проблему комплексної програми підвищення безпеки АЕС України. Крім того, необхідно продовжити термін експлуатації двох діючих енергоблоків, а також побудувати комплекс переробки промислових радіоактивних відходів на майданчику ХАЕС.

Довідка УНІАН

  • Хмельницька АЕС (ХАЕС) розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин.
  • У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені в 1987 і 2004 роках).
  • Основне призначення станції - покриття дефіциту електричних потужностей у Західному регіоні України.