Ілюстрація REUTERS

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» у 2019 році отримала 63,3 млрд грн чистого прибутку, що 4,5 рази більше показника за 2018 рік.

Про це свідчать дані річної звітності НАК, підготовленої у відповідності з міжнародним стандартом GRI.

Читайте такожУ Нафтогазі " пояснили, що буде із транспортованим через Україну газом без нового контракту з РФ

«Чистий прибуток у розмірі 63,3 млрд грн включає дохід за результатами позитивного рішення Арбітражу щодо транзиту газу, зменшення результату від продажу і внутрішнього транспортування природного газу та збільшення витрат з податку на прибуток», - сказано в повідомленні.

Також повідомляється, що скоригований показник EBITDA (обсяг прибутку до сплати податків, витрат на амортизацію та відсотків по кредитах) групи минулого року знизився на 28%, до 65 млрд грн. Капітальні інвестиції минулого року склали 27,7 млрд грн, що на 11% більше, ніж у 2018 році. Чистий борг групи знизився на 2%, склавши 42,6 млрд грн.

У 2019 підприємства групи «Нафтогаз» видобули 16,1 млрд куб. м газу (78% загального видобутку в Україні) і забезпечили транзит 89,6 млрд кубометрів газу.

Чисті грошові кошти, отримані від операційної діяльності, склали 110,0 млрд грн. Ця сума включає 55,7 млрд грн компенсації за результатами позитивного рішення в Арбітражі по транзитному контракту, за вирахуванням податку на прибуток.

Загальна сума дивідендів, виплачених «Нафтогазом» в державний бюджет у 2019 році, перевищила 20 млрд грн, включаючи 90% чистого прибутку за 2018 рік і проміжні дивіденди за 2019 рік.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці грудня 2019 року російський «Газпром» виплатив НАК «Нафтогаз України» $ 2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу. У керівництві «Нафтогазу» заявили, що хочуть направити близько $1 млрд з отриманих від «Газпрому» коштів на розвиток видобутку газу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram