Андрій Герус / фото УНІАН

У Верховній Раді зараз шукають інструменти для залучення коштів у відновлення пошкодженої окупантами енергетичної системи.  

Про це заявив голова комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус. 

"До ринкового рівня тарифи на енергію, думаю, все-таки не будуть підвищуватися, навіть якщо вони будуть підвищуватися. Тому що ринковий рівень – це достатньо високий рівень, це той рівень, по якому зараз платять промислові споживачі", - сказав він. 

Відео дня

Герус пропонує в першу чергу порахувати вартість тих руйнувань, які вже були і після цього подивитися на джерела, з яких можна відновити пошкоджене обладнання. 

"Перш за все, це які є резерви на сьогодні. Друге, це яка може бути міжнародна допомога. Вона, зокрема, йде у вигляді обладнання. І так само може бути у вигляді якихось фінансів на відновлення нашої енергосистеми. І далі, третє подивитися, які в нас є ресурси в бюджеті. І які потрібні рішення по тарифах", - підкреслив Герус. 

Також він додав, що наразі йде обговорення усіх можливих джерел фінансування відновлення енергосистеми після ворожих атак. 

"Саме сьогодні такого рішення (щодо перегляду тарифу на світло для населення – ред.) немає. Але йде обговорення всіх цих джерел. Основне питання – це відновити енергосистему. Таким чином, щоб вона справно і стабільно працювала", - підкреслив голова парламентського енергокомітету. 

Нагадаємо, Міністерство енергетики вивчає можливість перегляду тарифу на електроенергію для населення.

Вас також можуть зацікавити новини: