этот материал доступен на русском

Нацбанк очікує досягти домовленостей з МВФ якнайшвидше

16:22, 04 жовтня 2018
Фінанси
593 0
Ілюстрація REUTERS

Україна продовжує працювати над узгодженням оновленого меморандуму з Міжнародним валютним фондом за результатами роботи вересневої місії МВФ у Києві.

Читайте такожСвітовий банк: без підтримки МВФ зростання економіки України може впасти нижче 2%

Про це повідомила журналістам перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.

«Переговори йдуть нормально і в тому ключі, в якому мають іти. Нічого негативного немає - ми продовжуємо працювати, налаштовані прискоритися з обох сторін і якнайшвидше досягти повного розуміння і узгодження всіх позицій меморандуму», - сказала Рожкова.

Вона наголосила, що цей процес ніколи не був легким, оскільки меморандум підписують 4 представника української влади і представники керівництва Фонду, і питання меморандуму стосуються багатьох сфер.

«Ми, як Національний банк, віримо, що досягнемо домовленостей якнайшвидше і будемо працювати далі», - додала Рожкова.

Як повідомляв УНІАН, місія Міжнародного валютного фонду працювала у Києві з 6 по 19 вересня. У день від'їзду місії очільник Департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райс на традиційному брифінгу у Вашингтоні заявив, що Фонд продовжить переговори з українським урядом.

Поточна програма України та МВФ обсягом 17,5 млрд дол., з яких Україна отримала 8,7 млрд дол., закінчується навесні 2019 року.

У Національному банку прогнозували отримання у цьому році від МВФ 1,9 млрд дол.

Крім ухвалення антикорупційного законодавства, для продовження співпраці з Фондом уряду потрібно переглянути ціни на газ і внести відповідні коригування для збалансування бюджету поточного року.

Минулого тижня голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що уряд досяг принципової домовленості з МВФ про поступове підвищення ціни на газ для населення до рівня імпортного паритету до квітня 2020 року, однак темпи зростання ціни поки обговорюються.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter