этот материал доступен на русском

Держбанки зараз не потребують докапіталізації - НБУ

17:13, 17 грудня 2018
Фінанси
247 0
Ілюстрація REUTERS

Читайте такожНБУ прогнозує рекордний прибуток банківської системи України

Про це повідомила журналістам перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, посилаючись на результати діагностики фінустанов.

"За базовим сценарієм - ні. Ми все ж наполягаємо на реструктуризації", - сказала вона.

За словами Рожкової, головна проблема цих банків – якість кредитних портфелів.

Згідно зі звітом НБУ з фінансової стабільності, представленому в ході брифінгу, в 2019 році регулятор виконає другу щорічну оцінку стійкості банків, включаючи оцінку якості активів, а також стрес-тестування для великих банків.

Крім того, Нацбанк планує розширити перелік даних, які банки мають публікувати на своїх сайтах, включивши в нього результати щорічної оцінки стійкості, значення нового нормативу ліквідності LCR, розподіл кредитного ризику за класами боржників, розподіл корпоративних кредитів за видами економічної діяльності, розподіл вкладів фізосіб за розміром і сумі можливого відшкодування Фонду гарантування вкладів.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк встановив вимоги для забезпечення стійкості банків, що проходили стрес-тестування в рамках щорічної оцінки стійкості в 2018 році.

Так, при нестачі капіталу за підсумками щорічної оцінки стійкості з урахуванням результатів стрес-тестування за базовим сценарієм, банкам необхідно розробити програми докапіталізації.

У разі додаткової потреби в капіталі за підсумками стрес-тестування за базовим сценарієм на 2019-2020 роки і за несприятливим макроекономічним сценарієм на 2018-2020 роки банк повинен розробити план реструктуризації, який необхідно виконати до кінця 2019 року.

При цьому банк складає план реструктуризації до 2019 року з урахуванням програми капіталізації на 2018 рік.

Держава через Міністерство фінансів володіє чотирма з найбільших за обсягом активів банками – "ПриватБанк", "Укрексімбанк", "Ощадбанк" і "Укргазбанк".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter