этот материал доступен на русском

«Дірку» в держбюджеті від провалу приватизації закриють позикою

10:53, 21 грудня 2018
Фінанси
869 0
План з приватизації виконано на 2% / фото УНІАН

Кабінет міністрів вирішив збільшити в 2018 році обсяг фінансування державного бюджету за рахунок залучення запозичень через невиконання плану надходжень від приватизації.

Читайте такожМеморандум з МВФ: «Центренерго» повинні продати в першій половині 2019 року

Про це йдеться у розпорядженні Кабінету міністрів, передає ЕП.

Зокрема, збільшуються джерела доходів за кодом класифікації фінансування бюджету "Запозичення" на суму 18,445 млрд грн у зв'язку зі зменшенням обсягу джерел фінансування державного бюджету за кодом класифікації "Надходження від приватизації державного майна".

При цьому виконується дотримання граничного обсягу річного дефіциту державного бюджету.

Таким чином, замість 18,8 млрд грн від приватизації держбюджет буде профінансований на 355 млн грн.

Міністерству фінансів доручено забезпечити узгодження зазначеного рішення з Комітетом Верховної Ради з питань бюджету, а також внести відповідні зміни до розпису державного бюджету.

Нагадаємо, Мінфін на аукціоні з розміщення облігацій внутрішньої державної позики 18 грудня залучив до державного бюджету 19,981 млрд гривень в еквіваленті - за гривневими паперами були залучені 11,36 млрд гривень, за доларовими - майже 252 млн доларів.

Згідно з останніми змінами до держбюджету-2018, в міністерстві фінансів очікували, що до кінця 2018 року приватизація принесе в бюджет 18,8 млрд грн замість спочатку запланованих 21,3 млрд грн.

Фонд держмайна мав намір продати державний пакет акцій компанії "Центренерго" (78,2% акцій) на аукціоні з початковою ціною 5,9 млрд гривень.

11 грудня Фонд держмайна повідомив, що конкурс з приватизації "Центренерго" скасовується.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter