этот материал доступен на русском

Кабмін підтримав законопроект про перевірки одержувачів держдопомоги

18:15, 16 січня 2019
Фінанси
1516 1
Завдяки попереднім перевіркам Україна заощадила 14 мільярдів гривень / фото УНІАН

Кабінет міністрів України підтримав розроблений Міністерством фінансів законопроект "Про верифікацію та моніторингу державних виплат", який дозволить врегулювати всі правові та організаційні засади здійснення верифікації та підвищити ефективність таких виплат для українців.

Читайте такожМінфін продовжить перевірки одержувачів держдопомоги

Як повідомили в прес-службі Мінфіну, досвід інших країн показує, що не за адресою може нараховувати до 30% передбачених у бюджеті на соціальні виплати коштів, у зв'язку з чим Мінфін з 2016 року здійснює комплексний моніторинг і аналіз витрат на соціальну підтримку населення.

"Для держави важливо, щоб громадяни могли оформити субсидію без бюрократичних перешкод. Саме тому з переліку документів достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи. Разом з тим вразливим місцем такої спрощеної процедури є ризики зловживань, і саме верифікація покликана виявити неправомірні, нецільові виплати, - цитує прес-служба заступника міністра фінансів Юрія Джигиря.

У повідомленні наголошується, що уряд заклав достатню суму коштів у бюджеті на забезпечення соціальних виплат цього року.

За даними прес-служби, минулого року Мінфін надав 7,5 мільйона рекомендацій з перевірки 6 мільйонів одержувачів соціальної допомоги.

"Завдяки верифікації в 2017-2018 роках вдалося запобігти неефективному використанню щонайменше 14 мільярдів гривень бюджетних коштів", - зазначили у Мінфіні.

Як повідомляв УНІАН, у жовтні 2018 року Конституційний суд України визнав неконституційним одне з положень Бюджетного кодексу, що дає Мінфіну право отримувати інформацію, що містить персональні дані.

Однак, незважаючи на це, в Мінфіні заявили про те, що продовжать виконувати верифікацію одержувачів державних допомог.

Тоді ж Мінфін розробив і подав на розгляд Кабінету міністрів законопроект "Про верифікацію та моніторингу державних виплат", який дозволить законодавчо врегулювати цей процес.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter