этот материал доступен на русском

Товарообіг між Україною і Китаєм зріс майже до $9 мільярдів

18:18, 25 січня 2019
Фінанси
299 0
Китай входить у десятку країн - найбільших торговельних партнерів України / фото УНІАН

Товарообіг між Україною і Китаєм у січні-листопаді 2018 року збільшився на 1,1 мільярда доларів доларів порівняно з усім 2017 роком і становив 8,82 мільярда доларів.

Читайте такожТоварообіг між Україною і Китаєм може зрости до $10 мільярдів – Кубів

Про це під час зустрічі з надзвичайним і повноважним послом Китайської Народної Республіки в Україні Ду Веєм повідомив перший віце-прем'єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, передає прес-служба Мінекономрозвитку.

"Китай є стратегічним партнером для України, а взаємна торгівля постійно зростає. За 11 місяців 2018 року товарообіг України з Китаєм склав 8,82 мільярда доларів, а це більш ніж на 1,1 мільярда більше, ніж за весь 2017 рік. Нещодавно на вищому рівні Україна і Китай домовилися, що товарообіг досягне 10 млрд доларів в рік. Приємно відзначити, що наша робота в цьому напрямку демонструє очевидний прогрес", - цитує Кубіва прес-служба міністерства.

Також міністр додав, що у двох країн є дієві інструменти для посилення співпраці в ключових перспективних секторах.

"Насамперед, це українсько-китайська Міжурядова комісія, а також спільна участь представників України і Китаю в масштабних подіях, начебто форуму "Один пояс - один шлях", який є ефективним майданчиком для налагодження міждержавного діалогу між нашими країнами", - цитує Кубіва прес-служба міністерства.

У Мінекономрозвитку додали, що за підсумками 2017 року товарообіг України і Китаю становив 7,69 мільярда доларів.

Як повідомляв УНІАН, Китай входить у десятку країн - найбільших торговельних партнерів України. Найбільшою статтею українського експорту в Китай є продовольство.

На початку грудня 2017 року Україна і Китай підписали дорожню карту щодо реалізації ініціатив "Економічний пояс Великого шовкового шляху" і "Морський шовковий шлях", покликаних посилити економічне співробітництво між Європою і Азією.

Ініціатива Китаю "Один пояс - один шлях" передбачає розвиток торговельних відносин між Китаєм і Європою. Посол КНР в Україні Вей Ду зазначав, що цей проект немислимий без України.

Проекти в рамках "Шовкового шляху" в перспективі можуть дозволити Україні обійти транзитні обмеження Росії в країни Середньої Азії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter