Регулятор оцінює 12 млрд грн коштів на монетизацію в 3% приватного споживання / фото УНІАН

 Національний банк України не очікує істотного впливу монетизації субсидій, зокрема, виплати їх частини готівкою, на показник інфляції в країні.

Читайте такожЯк зросте економіка та що буде з цінами: прогнози від НБУ

Про це повідомив журналістам заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

«Якщо брати до уваги інформацію, що сума монетизації становитиме приблизно 6 млрд грн на місяць, а експеримент триватиме два місяці, то у цих параметрах, за цих умов, ефект не буде значним», - сказав Сологуб.

За його словами, регулятор оцінює ці 12 млрд грн монетизації у 3% приватного споживання за вказаний період.

«Крім того, ми розуміємо, що ці 12 мільярдів не мають у теорії йти на споживчий ринок. Ці гроші мають йти на оплату комунальних послуг. Але навіть якщо якась сума піде, ефект не буде значним», - додав Сологуб.

Як повідомляв УНІАН, в Україні стартувала монетизація субсидій на оплату комунальних послуг. Вона проходити в три етапи: перший етап розпочався 1 січня 2019 року і поширюватиметься на тих громадян, які звертатимуться за субсидією з новим пакетом документів.

На другому етапі до монетизації мають бути залучені громадяни, яким буде призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року, на третьому етапі очікується повний перехід на надання субсидій у грошовій формі.