Ілюстрація REUTERS

Парламент прийняв в цілому законопроект, який ліквідує спеціальну тимчасову комісію з питань приватизації при Верховній Раді, оскільки створення такого органу суперечить Конституції України.

Читайте такожЗеленський доручив Кабміну передати 500 підприємств для малої приватизації

Як передає кореспондент УНІАН, за ухвалення законопроекту "Про внесення зміни до Закону України "Про приватизацію державного та комунального майна" проголосували 313 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.

Член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, доповідаючи щодо законопроекту №1037, повідомив, що норми Конституції не передбачають права Верховної Ради створювати таку комісію.

"Жодна норма Конституції україни не передбачає права Верховної Ради створити спеціальну тимчасову комісію з питань приватизації, як це передбачено законом про приватизацію державного і комунального майна. Тому, постало питання, що цю комісію необхідно ліквідувати, а повноваження цієї комісії буде виконувати відповідний комітет, до повноважень якого буде віднесено, зокрема, питання управління держмайном і питання приватизації, тобто Комітет з питань економічного розвитку", - сказав він.

У свою чергу, член Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха повідомив, що востаннє ця комісія збиралася в липні 2018 року, що ставить під сумнів ефективність цієї комісії та факт її існування.

"Ми говоримо не просто про ліквідацію, ми говоримо про ефективніші державні органи. Пропозиція ліквідувати комісію також підкріплена положеннями законодавства України", - сказав він.

В результаті депутати прийняли закон з необхідними техніко-юридичними правками.

Як повідомляв УНІАН, у грудні 2014 року, за пропозицією народних депутатів Закон України "Про приватизацію державного майна" було доповнено пунктом про утворення спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram