Гривні прогнозують падіння / фото УНІАН

Українська гривня в другій половині осені знизиться щодо долара до рівня 25,5-26,5 грн/дол. із можливим ситуативним ослабленням до 27,5 грн/дол.

Читайте такожМісія МВФ прибула до Києва - починають переговори про нову програму

Такими прогнозами поділився старший аналітик «Райффайзен Банку Аваль» Михайло Ребрик у коментарі УНІАН.

«У базовому сценарії в другій половині осені ми очікуємо на повернення курсу гривні в діапазон 25,5-26,5 із можливим ситуативним ослабленням до 27,5 грн/дол.», - сказав експерт.

За його словами, до певного ослаблення гривню може підштовхнути сезонне збільшення активності імпортерів, ослаблення продажів валюти з боку нерезидентів-інвесторів в ОВДП і активізація купівлі валюти з їхнього боку для конвертації отриманих купонних платежів.

Водночас, на позитивний ефект для курсової стабільності Ребрик очікує в разі підписання нової угоди з Міжнародним валютним фондом.

За оцінками експерта, поточна сприятлива ситуація на валютному ринку склалась завдяки жорсткій монетарній політиці Національного банку України та зростанню пропозиції валюти з боку аграріїв від експорту рекордного врожаю. Також істотну підтримку пропозиції на валютному ринку надають експортери-металурги, при цьому відчувається зниження активності імпортерів.

Як повідомляв УНІАН, Національний банк на середу, 11 вересня, встановив офіційний курс гривні до долара на рівні 24,88 грн/дол., оновивши трирічний історичний максимум, встановлений 1 серпня поточного року на рівні 25,02 грн/дол.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram