этот материал доступен на русском

Пропоновані зміни Податкового кодексу токсичні для української економіки - експерт

12:11, 17 вересня 2019
Фінанси
136 0
Олександр Каленков

Таку думку висловив президент Об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков після наради в ДФС, присвяченої питанню зміни ставок рентних платежів, пише Мінпром.

Коментуючи положення внесеного у Верховну Раду законопроекту №1210, О. Каленков зазначив, що документ включили норми, які роблять його токсичним для української економіки. "Проти цього законопроекту вже виступили Європейська бізнес асоціація, Американська торгівельна палата, Федерація роботодавців України, Український союз промисловців і підприємців та багато інших. І основна причина цього полягає в тому, що все робиться похапцем і в документі прописані норми, які за детальної дискусії туди б просто не увійшли. Тому ми просимо передусім дати час для того, щоб нас почули. Набагато легше витратити час зараз, подивитися на економічні моделі, сценарії розвитку і побачити до чого це призведе, ніж потім дочекатися неминучого погіршення ситуації", - підкреслив він.

Каленков висловив упевненість, що нова модель рентних платежів на всі види корисних копалин повинна бути вироблена в процесі великої податкової реформи анонсованої прем'єр-міністром, яка має розпочатися навесні наступного року. "Тому ми пропонуємо навесні повернутися до цього питання, і по новому прописати багато статтей, які стосуються не тільки ренти за залізорудну сировину, але рентних платежів на всі корисні копалини і зробити це настільки якісно щоб потім система встояла на багато років вперед", - сказав президент "Укрметалургпрому".

При цьому Каленков повідомив, що під час наради у ДФС сторони домовилися про те, що пропоновані законопроектом №1210 норми у разі їх прийняття повинні вводитися не з моменту підписання закону, а як мінімум з 1 січня 2020 року.

Президент "Укрметалургпрому" також повідомив, що представники вітчизняного гірничо-металургійного комплексу на нараді погодилися з запропонованим законопроектом №1210 підвищенням ставки рентних платежів з 8% до 10%, але виступили категорично проти зміни бази оподаткування. "Міняти нині базу оподаткування з урахуванням того, що навесні ми до цього повернемося – неефективно, неправильно, шкодить галузі та всій українській економіці", - упевнений він.

Як відомо, законопроектом №1210 пропонується не тільки підвищити рентну плату за видобуток залізної руди з 8% до 10%, але і збільшити нижній поріг рентабельності залізорудної сировини з 14-25% до подвійної облікової ставки НБУ – сьогодні це 33%. Також пропонується в якості бази для оподаткування брати вартість товарної продукції (в т. ч. концентрату, агломерату, окатишів із вмістом Fe62-67% замість вартості видобутої руди з вмістом Fe16-30%.

За оцінками консалтингового агентства PricewaterhouseCoopers, у разі прийняття змін в Податковий кодекс, передбачених законопроектом №1210, частка рентних платежів по відношенню до комерційного прибутку металургійних підприємств України істотно перевищить аналогічний показник в інших країнах. Так, частка ренти по відношенню до прибутку в Австралії, Бразилії, Канаді, Казахстані, Індії, ПАР коливається в діапазоні від 8,4% до 12,7%. А в Росії – всього 2,5%. В Україні в разі впровадження пропонованих змін у Податковий кодекс вона досягне 22%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter