этот материал доступен на русском

Бюджет 2020 далекий від ідеалу, але це «спадок» від попередньої політичної команди - експерт

12:18, 18 вересня 2019
Фінанси
231 0
Олексій Чернишов / фото прес-служби

Таку думку висловив засновник інвестиційної компанії VI2 Partners і голова Наглядової ради Українського клубу нерухомості Олексій Чернишов, коментуючи проект бюджету.

«Бюджет побудований досить логічно і базується на припущеннях, заснованих на зростанні ВВП. Значний вплив на реалізацію бюджетної програми 2020 року буде мати фактор здатності обслуговувати зовнішній борг. А також реалізувати програми залучення нового боргового фінансування та реструктуризації вже існуючих. Слабка сторона бюджету, думаю, поки що перебуває в точці старту. З таким розміром економіки складно задовольнити всі потреби суспільства і держави, такий бюджет просто не покриє реальні витрати країни. Наш ВВП в рази нижче показників європейських країн. Виходячи з цього, практично неможливо побудувати видаткову частину бюджету, враховуючи все на порівнянному рівні», - зазначає Чернишов.

Як зазначає засновник інвестиційної компанії VI2 Partners, у бюджеті не передбачено ряд економічних кроків, озвучених останнім часом.

«Ймовірно, є певне відставання рішень, що приймайються і проекту бюджету. Все-таки він з'явився досить швидко після формування Кабінету міністрів, і ми можемо припускати, що базується він на минулих параметрах, куди не ввійшли нещодавно озвучені зміни і пропозиції», - зазначає Чернишов.

За словами експерта, він підтримує ідею Кабміну, що поточний бюджет буде останнім, який приймається на один рік.

«Звичайно ж, дуже корисно, коли реалізується середньострокова програма, і вона має відображення в бюджеті держави. Однак існує бюджетний кодекс, який регулює цю процедуру. Очевидно, що сам факт наявності довгострокових програм з МВФ передбачає наявність наданих бюджетних планів на цей період, без яких вони не будуть реалізовані. Інша справа, приймати бюджет відразу на три роки вперед. Це хороша ідея, але в рамках певного періоду може помінятися уряд, а можливо і пріоритети. Сьогоднішня робота по бюджету регулюється чинним законодавством, тому без системних змін її реструктурувати складно», - зазначив він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter